Sześć miesięcy bez ZUS. Firma bez państwa?

2
Prowadzenie firmy bez obowiązku oddawania pieniędzy do ZUS. Już wkrótce stanie się to możliwe. W życie wchodzą bowiem przepisy tzw. Konstytucji dla Biznesu, której promotorem od kilku już miesięcy był Mateusz Morawiecki.

Ostatniego dnia marca obowiązywać będą wszystkie przepisy przyjętej kilka tygodni temu Konstytucji dla Biznesu. Wtedy bowiem zacznie funkcjonować sześciomiesięczne zwolnienie z konieczności odprowadzania składek na ZUS przez nowych przedsiębiorców.

Poza takimi zmianami na poziomie „symbolicznym”, Konstytucja dla Biznesu niesie także realne zmiany. Przede wszystkim dla najmniejszych przedsiębiorców oraz… budżetu państwa.

Poza wspomnianym sześciomiesięcznym zwolnieniem z odprowadzania składek na ZUS, politycy zgodzili się, by legalnym było prowadzenie tzw. nierejestrowanej działalności gospodarczej. – Będzie ona dotyczyć m.in. drobnej działalności zarobkowej osób fizycznych, np. dorywczego handlu lub okazjonalnych usług. Jeśli przychody z tej działalności nie przekroczą w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia, działalność ta nie będzie uznawana za działalność gospodarczą i nie będzie trzeba jej rejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – czytamy na specjalnej rządowej stronie internetowej poświęconej Konstytucji dla Biznesu.

źródło: money.pl

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Tylko nie zdajecie sobie sprawy, że wprowadzenie otóz takiego przepisu, ze mozna handlowac do 50% minimalnej krajowej bez rejestracji powoduje ze bedzie wiecej podstaw do kontroli… bo bedą mieli prawo teraz kontrolować, kazdego, nie tylko malych handlarzy a byle jakie osoby handlujące na olx i FB…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick