Szef PFR-u podpowiada emerytom, co powinni zrobić z „czternastką”

6
Fot. Pixabay
Oszczędzać czy kupować? Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju został zapytany w programie "Magazynie EKG" na antenie radia TOK FM, co doradziliby emerytom, którzy latem mają otrzymać tzw. czternastą emeryturę.

Po tym jak rząd ogłosił, że w tym roku także wypłaci 14. emeryturę, rozgorzała dyskusja na temat zasadności takiego kroku. Politycy wskazują, że budżet wytrzyma dodatkowe obciążenie rzędu 11 mld zł, ale wielu osobom się to nie spodobało. Sprzeciw wyrazili komentujący wiadomość o dodatkowej emeryturze na naszym fanpage’u.

Głos w sprawie dodatkowej emerytury zabrał też Paweł Borys, prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju. Pytany o tę sprawę w „Magazynie EKG” w radiu TOK FM zaproponował, co seniorzy powinni zrobić z tymi pieniędzmi: wydać czy zachować? „Jeżeli mamy dodatkowe dochody, jest czternasta emerytura, to warto te osoby zachęcić, żeby trochę tych pieniędzy nie przeznaczyli na bieżące wydatki. Tylko na oszczędności” – podkreślił.

Poduszka finansowa, a więc pieniądze na tzw. „czarną godzinę” to zabezpieczenie, które może nas uchronić przed kłopotami, kiedy wydarzy się nagła sytuacja. Wielu Polaków nie ma takiego buforu. Jedni nie odkładali na bieżąco, inni nie mieli z czego odłożyć. W czasach kryzysu gospodarczego, rosnących kosztów życia i ciągłych podwyżek posiadanie dodatkowych kilku groszy może być niezwykle istotne.

Pytanie czy emeryci wydają pieniądze na niepotrzebne rzeczy? A może właśnie „trzynastka” i „czternastka” służą do tego, żeby załatać dziurę w budżecie spowodowaną rosnącymi kosztami życia? Jakie są wasze doświadczenia? Napiszcie w komentarzach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Nakupić pseudo leków/suplementy diety/ ,które dominują w Polsce a od ich reklam (powtarzających się po kilka razy w tym samym bloku reklamowym) zbiera mnie na sracz.ę. A ludzie nadal te świństwa kupują a firmy farmaceutyczne liczą tylko kasę.

  2. Nie musi mnie nikt pouczać co mam zrobić tą jałmużna , to jest upokażające dla emeryta otrzymywać jałumżę od Kaczyńskiego 2 razy do roku, dlaczego rząd nie podniesie emerytury dla emerytów , tak by wystarczaało na godne zycie , kazdego miesiąca tylko stosuje , taką dostawkę do emerytury ,żeby sie to nazywało , ze rząd dba o emerytów. Suma tych 13 tek i 14 tek powinna byc rozbita i dodana do emerytury kazdego miesiaca , A nie robienie pokazówki przez rzad , jak to oni pomagaja emerytom . I tak PIS juz nie wygra tych kolejnych wyborów sa bez szans, dobrze o tym wiedzą .

  3. Dzięki ci panie, składamy dzięki. Za te porady co płyną z serca!!!! Złóż grosz do grosza, a będzie kokosza 😉

  4. Rząd sobie po kilka tysiecy podwyżki a ty emerycie martw sie żeby ci starczyło , każdego miesiacą na opłaty domowe i żywność zebyś .A inflacja tak każdego dnia zjada waszą emeryturę. Bo PIS i ten rząd , płaci za kazdy dzień długi po 4 miliony zl bo nie chce wprowadzić praworządności ,więc ludzie cierpia bo wszystko drożeje. Ale rząd sie tym nie przejmuje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick