Szef ostrowskiej policji przenosi się na Dolny Śląsk

0
Zbigniew Raczak od dzisiaj nie jest już zwierzchnikiem ostrowskich policjantów. Został mianowany Komendantem Miejskim Policji we Wrocławiu.

Do czasu powołania nowego szefa ostrowskich policjantów jego obowiązki będzie pełnił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wlkp. mł. insp. Piotr Wilkowski.

Zbigniew Raczak kierował ostrowską jednostką od lipca 2013 roku. Jego przeniesienie można wiązać ze sprawą Igora Stachowiaka. Mężczyzna zmarł na komisariacie Wrocław Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej 12. To tragedii doszło 15 maja 2016 roku. Przez rok nikt poniósł za to konsekwencji. Głowy posypały się dopiero po reportażu Wojciecha Bojanowskiego w „Superwizjerze” na antenie TVN.

Po ujawnieniu rezultatów dziennikarskiego śledztwa minister spraw wewnętrznych odwołał ze stanowiska komendanta wojewódzkiego dolnośląskiej policji Arkadiusza Golanowskiego oraz szefa Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Dariusza Kokornaczyka.

Miejsce pierwszego zajął Tomasz Trawiński, dotychczas pełniący funkcję komendanta wojewódzkiego w Poznaniu. Trawiński postanowił sprowadzić na Dolny Śląsk kolejnego oficera z Wielkopolski i mianował Zbigniewa Raczaka Komendantem Miejskim Policji we Wrocławiu.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick