Ostrowski lekarz został konsultantem wojewódzkim!

4
Fot. Fanpage Pawła Rajskiego, starosty ostrowskiego
Dr n. med. Marek Widenka, specjalista chorób wewnętrznych, medycyny paliatywnej i geriatrii w ostrowskim szpitalu został konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny paliatywnej.

O sukcesie ostrowskiego lekarza poinformował Paweł Rajski, starosta ostrowski. „Jest to lekarz z powołania, który z pasją pracuje na rzecz pacjentów i dobrze, że zostało to dostrzeżone wyżej. Widząc jak duże jest zapotrzebowanie zainicjował kursy dla osób opiekujących się osobami starszymi. Kursy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem” – czytamy.

Oddział Geriatryczny oraz Paliatywny mieści się w budynku przy ulicy 3 Maja w Ostrowie Wielkopolskim. Wiemy jednak, że władze powiatu mają w planach dobudowanie skrzydła tutejszego szpitala, w którym znajdzie się miejsce dla seniorów. Miałoby ono znaleźć się w tzw. Centrum Opieki Długoterminowej.

Obecnie na Oddziale Geriatrycznym, który funkcjonuje od 2006 roku, znajduje się 20 łóżek dla pacjentów. Na Oddziale Medycyny Paliatywnej, który istnieje od 2005 roku jest 15 miejsc dla chorych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick