Szalony emeryt znów na polskich szosach. Zygmunt Kuś z Pleszewa podróżuje…traktorem

0
Zygmunt Kuś z Pleszewa wyruszył w podróż życia numer 2. Szalony emeryt już rok temu przejechał Polskę w 80 dni, pokonując około 3500 km. W tym roku jedzie podobną trasą, ale w przeciwnym kierunku. Dziś w samo południe nadepnął na pedał gazu swojego traktora i udał się w kierunku Wrześni.

Zabytkowy, pochodzący z 1964 roku Ursus C328 od rana był gotowy do drogi.Wprawdzie jeszcze przed wyruszeniem w trasę odbył się ostatni przegląd techniczny. To była tylko formalność, bowiem  ciągnik został gruntownie wyremontowany, więc pan Zygmunt liczy, że skoro w ubiegłym roku ani razu go nie zawiódł, to i w tym roku będzie podobnie. 

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym w podróż dookoła Polski jedzie również  z panem Zygmuntem przyczepa kempingowa. To w niej będzie nocował. Jest kompletnie wyposażona, więc niczego brakować mu nie będzie. Jedynie pogoda może pokrzyżować mu plany, bo kabina raczej przed deszczem nie będzie chroniła.

Ubiegłoroczny rozgłos  w mediach bardzo pomógł panu Zygmuntowi. Wszędzie, gdzie się pojawiał – czekano na niego z otwartymi ramionami.  I nawet kierowcy specjalnie nie złorzeczyli widząc na drodze ciągnik poruszający się z prędkością 20 km/h. Jednak podróżnik z Pleszewa stara się nie  przeszkadzać na drodze, dlatego wybiera boczne trasy.

Żona pana Zygmunta, pani Grażyna Kuś  nie kryła radości, że mąż spełnia swoje marzenia. Pomogła mu tez oczywiście w przygotowaniach. Zapowiedziała, że przez najbliższe 2 miesiące będą od siebie odpoczywać. 

Przed wyjazdem pleszewski obieżyświat jeszcze zapobiegawczo udał się na pobliską stację paliw. Zatankował do pełna swojego ursusa  i po raz kolejny pożegnał się z żoną, która mimo stanowych zapowiedzi wakacyjnej separacji postanowiła jeszcze raz sprawdzić, czy po 2 kilometrach pokonanej drogi z mężem wszystko w porządku. A swoja przygodę pan Zygmunt rozpoczął na krajowej „11”.  

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick