Świętujmy śmigusa z umiarem. Policja tego dopilnuje

1
Oblewanie się wodą w wielkanocny poniedziałek to już tradycja, ale wszystko należy świętować z umiarem. O to, by tradycja "lanego poniedziałku" nie zamieniła się w chuligański wybryk czuwać będą policjanci.

Mundurowi będą patrolować ulice, osiedla i place i sprawdzać, czy poniedziałkowa zabawa nie stwarza zagrożenia dla innych. Apel policjantów o świętowanie z umiarem kierowany jest głównie do młodzieży, którzy często oblewają wodą przypadkowych przechodniów. – W przypadku gdy zostanie zniszczona odzież przechodnia, rodzice powinni liczyć się ze zwrotem kosztów – apelują policjanci.

Zabawa wodą nie powinna się także odbywać na ulicach. Bardzo często dzieci wybiegają na ulicę łamiąc przepisy i narażając siebie na bardzo duże niebezpieczeństwo. Polewanie wody na ulicach może być także zagrożeniem dla kierowców. Ten może stracić panowanie nad kierownicą.

Gdy zabawa w „lany poniedziałek” przekroczy granice rozsądku, policjanci mogą osoby pełnoletnie ukarać mandatem. – W przypadku osób nieletnich, od 13 do 17 roku życia, ich sprawą zajmie się sąd dla nieletnich – dodają mundurowi.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Starodawne wiejskie uciechy przeniosły się do zapyziałych miasteczek, a jednym z nich jest Ostrów. Tutak nawet panująca pani prezydent musiała wydać pieniądze na billboardy przeciwko wandalizmowi, rasizmowi i ksenofobi organizując akcję „Czyste miasto na wiosnę”, bo jak tłumaczy Ostrów Wielkopolski jest miastem tolerancyjnym i otwartym. Dlatego nie wiem po co ta cała akcja jeżeli twierdzi że miasto Ostrów jest miastem tolerancyjnym i otwartym?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick