Świetny Smith i awans Stali. Z Zastalem o finał!

Ćwierćfinał lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie 17:9. Ostrowianie jednak byli nieustępliwi, z każdą kolejną minutą odrabiając straty. W końcówce pierwszej połowy świetną zmianę dał Mark Ogden, który rzucił 13 punktów, miał także siedem zbiórek, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Po przerwie świetny mecz grał Chris Smith, który trafiał z dystansu, walczył na tablicach i miał wsparcie w kolegach z zespołu. Ostrowianie kontrolowali losy spotkania, dzięki bardzo dobrej obronie. Lublinianie mimo skutecznych rzutów z dystansu nie potrafili odrobić strat. Żółto-niebiescy wygrali 80:73.

W drugim ćwierćfinale Zastal Enea Zielona Góra pokonał Asseco Akrę Gdynia 90:68 i to z mistrzem Polski ostrowianie zagrają w sobotę w półfinale. Początek meczu o godz. 15:00.

Pszczółka Start Lublin – Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 73:80 (17:12, 17:26, 22:22, 17:20)
Start: Devin Searcy 16 (10 zb), Sherron Dorsey-Walker 14, Yannick Franke 13, Martins Laksa 12, Thomas Davis 8, Kamil Łączyński 6, Kacper Borowski 2, Roman Szymański 2, Mateusz Dziemba 0.
Stal: Chris Smith 18 (10 zb), Trey Kell 14, Mark Ogden 13, Taurean Green 9, James Florence 9, Jakub Garbacz 8, Josip Sobin 5, Jarosław Mokros 3, Szymon Ryżek 1.