“Święta należały do spokojnych” – podsumowanie policjantów w regionie

0
Okres Świąt Wielkanocnych policjanci zaliczają do spokojnych, ale nie obyło się bez kolizji i pijanych kierowców. Na szczęście nie doszło do tragicznych w skutkach wypadków.

W Krotoszynie policja interweniowała 70 razy. – Większość działań policjantów dotyczyła akcji prewencyjnych. Niestety, jak zawsze podczas świąt w grę wchodził alkohol. Jest on powodem wielu kłótni i awantur domowych – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej komendy. Nie obyło się bez pijanych kierowców. – Zatrzymaliśmy pięciu nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się obywatel Ukrainy. Po zbadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że ma w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Został zatrzymany – dodaje.

Na terenie powiatu pleszewskiego doszło tylko do dwóch kolizji drogowych. Jedną z nich spowodował pijany 24-latek. – W miejscowości Kościelna Wieś mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w barierkę ochronną i wjechał do rowu. Oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę chwilę po kolizji. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Kalisza, który w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Grozi mu kara dwóch lat więzienia – informuje mł. asp. Monika Kołaska z pleszewskiej komendy. – Ponadto zatrzymaliśmy 64-latka, który usiadł za kierownicą pomimo sądowego zakazu. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności – informuje.

Na terenie powiatu jarocińskiego doszło jedynie do trzech kolizji drogowych. Nikt nie został poszkodowany. Policjanci zatrzymali jednak kierowcę pod wpływem alkoholu. – Podczas jednej z kontroli drogowych, policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego oplem corsą. Kierowcą był 26-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie – wyjaśnia mł. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Policja w Ostrzeszowie poinformowała, że podczas świąt doszło do 6 kolizji drogowych oraz 12 interwencji domowych. Zatrzymano także trzech nietrzeźwych kierowców. – Dwóch mężczyzn w wydychanym powietrzu miało ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali także mężczyznę, który na jednym z ostrzeszowskich osiedli uszkodził sześć pojazdów. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu. Prokurator rejonowy w Ostrzeszowie wydał decyzję o jego zatrzymaniu – tłumaczy kom. Ewa Jakubowska z ostrzeszowskiej komendy.

Każdy okres świąteczny obfituje w zdarzenia, których głównym sprawcą jest alkohol. Policjanci wciąż apelują, by nie wsiadać za kierownicę po spożyciu. Nawet jeśli są to śladowe jego ilości.

Święta w Ostrowie także spokojne

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick