Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Ostrowie [zaproszenie]

0

Punkt informacyjny na temat autyzmu, koncerty, występy, zabawy i piękne motocykle – to tylko kilka z wielu atrakcji finału kampanii „Polska  na niebiesko” w Ostrowie przygotowanych 2 kwietnia przez miejscowy Klub Rodziców JiM. Tegoroczna kampania poświęcona jest alienacji i stygmatyzacji dorosłych osób z autyzmem i odbywa się pod hasłem „Chcemy być sobą”. 

Obchody związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu rozpoczną się w zasadzie już w piątek 31 marca. O godz. 18 z Rynku na ulice Ostrowa ruszy rowerowa Masa Krytyczna na Niebiesko zorganizowana dla osób z autyzmem wraz z Klubem Rodzica JiM. Każdy z uczestników będzie miał jakiś niebieski element garderoby.

Niedziela, 2 kwietnia, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Wszystkie wydarzenia finałowe skupią się w Galerii Ostrovia. Już od godz. 10 do godz. 20 czynny będzie punkt informacyjny, w którym dyżurować będą  mamy dzieci z autyzmem, a także specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Punkt informacyjny przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, m.in. osób, które mają wątpliwości czy ich dziecko może mieć autyzm. W punkcie można porozmawiać np. o tym jakie są najczęstsze objawy  tego zaburzenia, jak się je diagnozuje, gdzie należy zwrócić się o pomoc.

Wydarzenia finałowe rozpoczną się od godz. 15.30 i potrwają do godz. 20.00. W programie występ Uczniów Studia Wokalnego OCK i majkapar w koncercie pt " Natural Woman", występ Zespołu wokalnego Alter Ego, koncert zespołu Niedograni, pokaz tańca synchronicznego w wykonaniu uczniów III LO. O dobry humor najmłodszych zadba Czesio Klaun, zaplanowano mnóstwo zabaw integracyjnych dla dzieci . Od godziny 16 będą także motocykliści ostrowscy, którzy co roku wspierają  osoby z autyzmem swą obecnością podczas finału kampanii.

 

 

Kampania Fundacji JIM „Chcemy być sobą”

W dorosłe życie wkroczyło pierwsze pokolenie Polaków, u których w dzieciństwie zdiagnozowano autyzm. Niestety, jako dorośli dosłownie zniknęli dla systemu wsparcia w Polsce, co wynika
z „Raportu dotyczącego sytuacji młodzieży i osób dorosłych z całościowymi zaburzeniami rozwoju w

Polsce” stworzonego w lutym w Fundacji JiM. Dlatego Fundacja poświęca dorosłym tegoroczną edycję kampanii „Polska na niebiesko”. Na ulicach pojawiły się billboadry, w telewizji spoty – wszystko z udziałem dorosłych z autyzmem. Finał kampanii „Chcemy być sobą” odbywa się 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w kilkudziesięciu miastach Polski.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick