Świąteczne, charytatywne szaleństwo w Gorzycach Wielkich

0
Sala gimnastyczna w szkole w Gorzycach Wielkich w niedzielę pękała w szwach. A to za sprawą Gminnego Jarmarku Świątecznego, który już po raz piąty został zorganizowany w Gorzycach Wielkich. Były występy dzieci i młodzieży, stoiska z ozdobami świątecznymi, warsztaty i konkursy.

Grudniowy jarmark w Gorzycach Wielkich już na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminnych. Dowodem tego była i wysoka frekwencja na imprezie, i duża liczba zgłoszeń wystawców. W niedzielę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich przybyli mieli w czym wybierać i co oglądać. Na scenie odbywały się występy artystyczne między innymi dzieci i młodzieży, a w całej sali rozstawione były stoiska bożonarodzeniowe. Można było podziwiać rękodzieło – ozdoby świąteczne, bombki, wianki, dekoracje i inne.

Organizowany był też konkurs na figurkę bożonarodzeniową, który wygrało KGW z Borowca. 2. miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Słaborowic, a 3. – KGW z Franklinowa. Nie zabrakło także warsztatów piernikowych. Zdobieniem świątecznych wypieków z chęcią zajmowały się dzieci.

Frekwencja na jarmarku dopisała. W sumie w niedzielę salę szkoły w Gorzycach Wielkich odwiedziło około 1000 osób. Organizatorzy już teraz mają nadzieję, że i kolejny jarmark będzie sukcesem. – To był rekordowy jarmark pod względem liczby wystawców. Mamy nadzieję, że za rok będzie podobnie – mówi dyrektor Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich Dariusz Pryczak.

Podczas akcji była też organizowana zbiórka na ciężko chore dzieci. W sumie podczas niedzielnego jarmarku i poprzednich akcji w gminie zebrano 16 tysięcy złotych.

Organizatorami jarmarku byli między innymi: Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, Stowarzyszenie Qltura21, Szkołą Podstawowa w Gorzycach Wielkich, Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim, Stowarzyszenie Kreatywnych Gospodyń Wiejskich w Gorzycach Wielkich, gmina Ostrów Wielkopolski oraz poszczególne sołectwa.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick