Świąteczna porażka. Legia lepsza od Stali w Arenie Ostrów

Choć na papierze faworyt mógł być tylko jeden, na parkiecie sytuacja wyglądała nieco inaczej. W ćwierćfinałowym meczu pomiędzy Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski a Legią Warszawa górą była druga z tych drużyn.

Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane, a pierwsza kwarta zakończyła się raptem punktowym zwycięstwem gości 23:22. W drugiej przewaga była już zdecydowanie bardziej okazała (23:17) i do przerwy wynik wskazywał 46:39 dla Legii Warszawa. Ostrowscy kibice nie tracili nadziei, bo zdawali sobie sprawę, jak silna jest Stalówka w drugiej odsłonie meczów. Wynik natomiast wskazywał na dalszą równorzędną walkę. Wszystko było możliwe.

Na odpowiedź podopiecznych Igora Milicicia nie trzeba było długo czekać. Kilka korekt taktycznych, mocnych słów w przerwie i Mistrzowie Polski rozgromili w trzeciej kwarcie Legię 20:8. Przy wyniku 59:54 rozpoczęła się ostatnia odsłona tego niezwykle emocjonującego spotkania.

Goście błyskawicznie odrobili straty doprowadzając do wyrównania. Po chwili jednak Stalówka odskoczyła na 7 punktów i zrobiło się 66:59. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego za wszelką cenę próbowali wrócić na prowadzenie. Ponownie wyrównali. Tym razem na 67:67, a po chwili mieli już dwupunktową przewagę. Nie cieszyli się nią jednak zbyt długo, bo gospodarze w Arenie Ostrów nie zamierzali przegrać.

Decydujące były ostatnie sekundy. Przy wyniku 76:75 dla Legii jeszcze wszystko było możliwe, ale goście właśnie wtedy odskoczyli na 6 oczek. Stal ratowała sytuację. Na 3 sekundy przed końcem potrzebowała celnego rzutu za 3 punkty i doprowadziłaby do remisu po 81. Nic z tego. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali Legioniści, którzy wywalczyli faul i wykorzystali jeden z dwóch rzutów wolnych ustalając wynik na 82:78.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Legia Warszawa 78:82 (22:23, 17:23, 20:8, 19:28)