Świat najpiękniejszych owadów. Jedyna taka noc w Polsce! [zaproszenie]

0
Żyje ich na całym świecie około 150 tysięcy gatunków, tylko w Polsce ponad 3 tysiące. Występują dosłownie wszędzie prócz Antarktydy i tuż po chrząszczach są drugą pod względem liczebności grupą owadów. Mowa o motylach, o których życiu będzie można dowiedzieć się sporo podczas specjalnych warsztatów organizowanych przez Nadleśnictwo Antonin w dniach 15-17 września.

– Wspólnie odkryjemy świat tej grupy owadów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i wyjdziemy w teren – zachęca do udziału w warsztatach Waldemar Blaźniak z Nadleśnictwa Antonin. Zaproszenie jest skierowane do uczniów szkół podstawowych, których interesuje barwne i bogate życie motyli.

Organizatorzy zapewniają, że „Noc Motyli” w Antoninie to jedyna taka noc w Polsce. W placówce znajduje się jedna z najbardziej unikatowych ekspozycji zasuszonych motyli i na jej podstawie oraz warsztatów terenowych młodzi ludzie będą poznawać dane gatunki pięknych owadów. Tym razem głównie będzie mowa o motylach nocnych.

Warsztaty poprowadzi Mirosław Maciąg, uznany w Polsce entomolog i leśnik. Zajęcia przeprowadzone zostaną w dwóch turach: 15–16 września br. dla pierwszej grupy uczniów wraz z opiekunami oraz 16–17 września br. dla drugiej grupy. Początek zawsze o godzinie 17:00.

Uwaga! Zgłaszać można się jeszcze tylko do jutra do godziny 13:00 mailowo pod adresem:  antonin@poznan.lasy.gov.pl. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Szczegółowy plan warsztatów dostępny jest TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick