Sumita z Krotoszyna ze złotym medalem Pucharu Europy! [ZDJĘCIA]

Aron Rozum z Towarzystwa Atletycznego „Rozum” w Krotoszynie zdobył złoty medal podczas Pucharu Europy w Sumo rozgrywanym w estońskim Vinni. Zawody były kwalifikacją do Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games, które odbędą się w Birmingham w 2021 roku.

Nasz reprezentant startował w kategorii 115 kg i nie miał sobie równych. Niewiele brakowało, a dwóch kolejnych sumitów z naszego regionu także stanęłoby na podium. Mowa o Aleksandrze Rozum (Towarzystwo Atletyczne „Rozum” w Krotoszynie) rywalizującej w kategorii do 65 kg oraz Patryku Sworze (Samson Kobylin). On także zajął piąte miejsce, ale walczył w kategorii do 85 kg.