Strzelnica w każdym powiecie. Od stycznia [czekamy na opinie]

7
Od stycznia 2018 r. MON chce wprowadzić program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic.

Strzelnice mają być otwarte dla wszystkich i znajdować się w każdym powiecie, jest to program przygotowywany przez MON, który ma obowiązywać od nowego roku.

Mamy zabezpieczone środki i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian prawnych. Jest to program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica – otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd – mówi wiceszef MON Michał Dworczyk.

Dworczyk podkreślił, że strzelnice cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ z jednej strony to jest rozwój strzelectwa, rozwój postaw proobronnych, organizacji proobronnych, oraz możliwość do ćwiczenia dla wojska.  Jak dodał wiceszef MON obecna sytuacja strzelnic jest związana z „destrukcją”, jaka została przeprowadzona w obszarze infrastruktury Wojska Polskiego. – Z ponad 200 strzelnic wojskowych, które istniały w naszym kraju, w tej chwili jest poniżej 100. Wiele z nich zostało wyłączonych, bez możliwości rewitalizacji” – zaznaczył Dworczyk.  Rozmawiamy też z Ministerstwem Sportu i mamy nadzieję, że od stycznia taki program wspierania tego rodzaju inwestycji dla samorządów uruchomimy – powiedział.

źródło: MON

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Maciarewicz zaraz jakieś miejscowe „bojów ” pod auspicjami MON-u w Gimnazjach SP a nawet już w Przedszkolach utworzy strzelnice ! Dokąd zmierzamy ??? Nie wiem ale to już zaczyna się robić paranoja ! Strzelnice tak ale przy klubach !

  2. W garnizonach nie ma czynnych strzelnic co stwierdził NIK podczas swojej kontroli a MON chce dotować strzelnice gminne dla Wojsk Obrony Towarzyszy!!?
    Wydaje mi się, że MON NAJPIERW powinien przywrócić użyteczność strzelnic wojskowych. Tak by nakazywała logika. Inwestowanie w strzelnice gminne w sytuacji gdy żołnierze w swoich jednostkach nie mają czynnej strzelnicy jest moim zdaniem działaniem na szkodę polskiej armii.

  3. Piękna i duża jest strzelnica powojskowa na Pruślinie na terenie byłej jednostki tylko pytanie czy to jakiś prywaciarz nie kupił?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick