Strzelali z karabinka pneumatycznego

0
Już po raz kolejny ostrowska Czwórka została organizatorem Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Zawody odbyły się dzięki współpracy z Zarządem Rejonowym Ligi Obrony Kraju w Ostrowie. W tym roku udział wzięły reprezentacje 7 szkół w zespołach 3- osobowych.

Zawodnicy startowali w konkurencji- karabinek pneumatyczny z odległości 10 metrów. Każdy oddawał 5 strzałów próbnych oraz 10 ocenianych. Rywalizację oceniał Tadeusz Jagielski.

W czwartek odbyła się runda finałowa. Poprzedziły ją rundy- 16 stycznia, 22 lutego, 16 marca. Runda finałowa odbyla się 6 marca. „Od poczatku rywalizacja była bardzo zacięta, a o ostatecznej klasyfikacji decydowała runda finałowa„- powiedzial Karol Płokarz- opiekun z IV LO. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach- indywidualnej oraz drużynowej. W kategorii drużynowej I miejsce zajęło IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wilkopolskim, II miejsce Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie , III Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie. W kateogorii indywidualnej I miejsce zajął Igor Kucharski z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie, II miejsce – Grzegorz Piec z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie, III miejsce Alicja Wiśniewska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick