Strażacy z Ostrzeszowa wykonali dobrą pracę [ZDJĘCIA]

0
Fot. Anna Ławicka
949 zdarzeń, w tym 177 pożarów, 751 miejscowych zagrożeń oraz 21 fałszywych alarmów. Miniony rok był bardzo pracowity dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. Najwięcej zdarzeń, bo aż 401, odnotowano w gminie Ostrzeszów.

Ciężka praca strażaków z Ostrzeszowa została doceniona przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. – Wykonaliście bardzo dobrą pracę w 2018 roku i za to wam dziękuję – powiedział podczas spotkania w Ostrzeszowie bryg. Robert Klonowski, podsumowując 2018 rok.

W ciągu minionych 12 miesięcy ostrzeszowscy strażacy odnotowali 949 zdarzeń, w tym 177 pożarów, 751 miejscowych zagrożeń oraz 21 fałszywych alarmów. Najwięcej zdarzeń, bo aż 401, oczywiście ze względu na obszar, dotyczyło gminy Ostrzeszów. Najmniej działo się w gminie Mikstat. Tam nasi strażacy interweniowali 81 razy – wyjaśnił zastępca komendanta KP PSP w Ostrzeszowie, mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz.

W minionym roku ostrzeszowska jednostka brała udział w różnych zawodach sportowych, m.in. w Mistrzostwach Polski Strażaków w siatkówce, Mistrzostwach Wielkopolski w tenisa stołowego czy w Mistrzostwach Wielkopolski w sporcie pożarniczym. Najwięcej zastępów straży (12) walczyło z pożarem tartaku do jakiego doszło 9 stycznia 2018 roku w Grabowie nad Prosną i pożarem hali produkcyjnej w Kuźnicy Grabowskiej. W tej ostatniej miejscowości 8 czerwca pożar gasiło aż 13 zastępów.

Strażacy przeprowadzili również szereg kontroli i stwierdzili wiele nieprawidłowości. Było ich aż 479, to o 47,8% więcej w porównaniu do roku 2017. Okazuje się, że najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w zakresie instalacji użytkowych (elektrycznej, odgromowej, gazowej) – 37. Ostrzeszowscy strażacy w obecnym roku zamierzają rozwinąć monitoring przeciwpożarowy na terenie powiatu ostrzeszowskiego, chcą też poprawić zasięg łączności radiowej i zakupić mobilny symulator zagrożeń powiatowych.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick