Strażacy z Topoli Małej proszą o pomoc

1
W czerwcu zarząd OSP w Topoli Małej zdecydował o zakupie nowego auta pożarniczego, które umożliwi branie udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Samochód przyjechał z Niemiec, jednak uszkodzony. Teraz strażacy zbierają pieniędzy na jego remont.

Samochód został zakupiony w Niemczech, a środki na jego zakup pochodziły z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski.

– Samochód kupiono  uszkodzony, i cała inwestycja remontu została w naszym zakresie. Po ekspertyzie okazało się że koszt naprawy to ok. 10 tysięcy. Wymieniliśmy już w własnym zakresie cała kabinę, a także dokonaliśmy naprawy lakierniczej. Pozostała kwota remontu to ok. 5 tysięcy. Suma ta przekracza w tej chwili nasze możliwości finansowe – mówią strażacy.

Strażacy poprzez platformę https://pomagam.pl proszą wszystkich o pomoc finansową.  – Nie czekamy zresztą z założonymi rękami. Druhowie z naszej jednostki jednogłośnie postanowili również przekazać własne środki na ten cel – dodają.

– Liczymy, że wspólnie z Państwem uda nam się przezwyciężyć ten trudny okres, co pozwoli być w pełnej gotowości, aby zgodnie z zawołaniem na naszym sztandarze „Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”  nieść pomoc ludziom w potrzebie – kończą.

Chcesz wspomóc remont wozu strażackiego GBA? Wejdź tutaj: https://pomagam.pl/w60i7axs

 

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Nie róbcie jaj chłopaki, to gmina nie ma 5 tysięcy, że musicie żebrać? Jakoś tak wysyp się zrobił internetowych apeli o dofinansowanie. Może na wiosnę ktoś napisze, że potrzebuje datków na zorganizowanie komunii dla dziecka na 100 osób bo stać go tylko na 50.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick