Nowe stroje strażaków. „Biegnie się, jak w ubraniu sportowym”

0
Już nie czarne, a jasnobrązowe. Nowe stroje trafiły do straży pożarnej. Na razie w liczbie 8 sztuk, ale kolejne mają dotrzeć. Jak strażackie ubrania bojowe w kolorze "musztardowym" spisują się podczas akcji? Portal wlkp24.info zapytał o to kilku strażaków z Ostrowa Wielkopolskiego.

Plotki o nowych strojach w zupełnie innym kolorze niż dotychczas pojawił się na początku ubiegłego roku. W lutym wyciekły dokumenty z Ministerstw Spraw Wewnętrznych i Administracji, w których można było przeczytać, że nowe stroje bojowe będą w kolorze żółtym, choć niektórzy określają go jako „musztardowy”.

Zapytaliśmy wówczas przedstawicieli komend na południu Wielkopolski o to, jak oceniają ten pomysł i czy jaśniejszy odcień rzeczywiście poprawi widoczność. Zdania na ten temat były podzielone. Także mieszkańcy nie byli jednogłośni. Pierwsze stroje w nowym kolorze pojawiły się właśnie w komendzie straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Od strażaków usłyszeliśmy, że mają bardziej dopasowany krój, są wygodniejsze, posiadają dodatkowe kieszenie oraz charakteryzują się większą wodoodpornością. To tylko niektóre z różnic, jakie wymienili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Co jeszcze powiedzieli i jak nowe stroje bojowe spisują się w akcji? Posłuchajcie!

Mieszkańcy o pomyśle wymiany czarnych strojów strażackich na żółte

nagranie z lutego 2018 roku

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick