Straciła w pożarze cały dobytek. Rozpoczęła się zbiórka. Potrzebne jest niemal wszystko!

15
Trwa zbiórka przedmiotów codziennego użytku oraz innych potrzebnych rzeczy, które spłonęły w pożarze domu jednorodzinnego w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Przechodniej. Ogień pojawił się w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, a pierwsze wstępne szacunki wskazują, że właścicielka straciła mienie w wysokości 250 tys. zł.

43-letnia Hanna oraz jej syn Patryk (student) stracili w czwartkowym pożarze niemal cały dorobek życia. Wstępne szacunki straży pożarnej wskazują, że straty sięgają 250 tys. zł z czego 100 tys. to straty mienia wewnątrz budynku. Pożar, o którym mowa, miał miejsce w czwartek 25 kwietnia, a ogień pojawił się w budynku prawdopodobnie na skutek zwarcia instalacji elektrycznej.

Poszkodowani, których nie było w domu w momencie gdy wybuchł pożar, nie są w stanie sami udźwignąć ciężaru remontu, który ich czeka. Dlatego poprosili o pomoc ostrowski Caritas. Rozpoczęła się zbiórka. Potrzebne jest niemal wszystko. W pierwszej kolejności potrzebne będzie zamontowanie nowej instalacji elektrycznej, drzwi wejściowych i położenie wykładziny. Rodzina potrzebuje też środków czystości, ręczników, pościeli, kołder, poduszek. Nowa odzież w rozmiarze M, buty w rozmiarze 38. Zbierany jest też sprzęt AGD, materiały budowlane, żywność. Poszukiwana jest także firma, która podjęłaby się remontu domu.

Ludzie dobrej woli, którzy są w stanie wesprzeć poszkodowaną rodzinę. „Wsparcie w formie rzeczowej można dostarczać do siedziby Caritas Diecezji Kaliskiej przy ulicy Raszkowskiej 39 od 8.00 do 16.00 i Ledóchowskiego 8 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00. Prosimy o dostarczenie nowych rzeczy przemysłowych” – czytamy w apelu dotyczącym zbiórki.

Ruszyła także internetowa zbiórka pieniędzy. Link znajdziecie TUTAJ.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. jesli jest potrzebna pomoc w nowej instalacji elektrycznej itp oraz w innej formie chetnie pomoge oczywiscie bezpłatnie prosze kontaktować sie na fb Kris Bartoszko lub te. 570-763-536 prosze sie nie martwić bo w kupie jest siła 😉

  • Ja jako ubogi emeryt razem z moją żoną odkładamy na ubezpieczenie naszego domu. Opłacamy przeglądy kominiarskie i przeglądy szczelności instalacji gazowej, bo wiadomo, że bez tego każda firma ubezpieczeniowa wymiga się z wypłaceniem ubezpieczenia w razie nieszczęścia. Dlatego ciężko mi wspomóc pogorzelców których było stać na kosztowne rolety zewnętrzne. Sam bym je już dawno założył ale po opłaceniu rachunków za gaz, wodę, wywóz śmieci i prąd na wiele nas nie stać. Dodam, że z małej emerytury utrzymuję psa ze schroniska i bezdomnego kota. Dodatkowo dokarmiam koty dzikie i to przez cały rok. Dlatego przepraszam pogorzelców ale mogę ich wspomóc tylko modlitwą. Poza tym mam świadomość, że gdyby wszyscy płacili na rzecz ubezpieczenia swoich domostw, to moja składka była by znacznie mniejsza.

  • Seniorze, nie chcesz, nie możesz- nie pomagaj. Ale nie dorabiaj do tego ideologii. Stało się nieszczęście, ludziom trzeba pomóc. Ty masz inny priorytet- koty, psy. No i dobrze. Ale po co ten ton belferski? Pogorzelcy z pewnością po odbudowie ubezpieczą dom. Tak zwykle bywa.

  • To dlaczego jesteś ubogim emerytem? Nie chciało się uczyć? Nie chciało się poszukać lepiej płatnej pracy? Leniuchowałeś całe życie a teraz się użalasz? A może ty po prostu nic nie umiesz? Twoja postawa jest wybitnie roszczeniowa – podejrzewam, że zawsze uważałeś, że „wszystko mi się należy za darmo”. Wstyd emerycie.

 2. Pytanie jak można nie ubezpieczyć domu. To się w głowie nie mieści. Parę groszy na rok. A teraz płacz. Pisze na innym portalu. Dom zadbany i aż dziwne że utrzymywała go jedna osoba.

 3. Od każdego samochodu/ wartego nieraz niewiele/ trzeba zapłacić OC, mimo ,że jednocześnie mogę jechać jednym. Dlaczego nie ma obowiązkowych ubezpieczeń nieruchomości/ wartych często miliony/? Nie ogarniam tego.

 4. Znam Hanie od dawna wychowuje syna sama a co do całej historii kto zna wie… Jest to bardzo ciepła i serdeczna kobieta która dawała z siebie wszystko by mieć co ma i dlatego correct i Com40 pomożemy naszej koleżance s sp a teraz z cp. Wkoncu w nas siła Haniu, Ramona już działa pozdrawiam

 5. Proszę sobie darować informacje na temat ubezpieczen.
  Nie tak dawno, piorun uderzył w mój dom, popalily się wszystkie instalacje.. Wszystkie urządzenia, cały dom do remontu 3 piętrowy. Z ubzpieczalni na pieniądze czekałam rok, a dostałam 25 tysięcy. Płacone kupe, kupę lat. Dodam że ubezpieczenie najwyższe. Będą tak robić żeby i tak dać jak naj mniej. A tu potrzeba naszych serc, pomocy.. A nie krytyki czy pouczenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick