„Staliśmy w kolejce od niedzieli rano” – tłumy przed żłobkiem w Gorzycach Wielkich

22
Niektórzy rodzice ustawili się w kolejce już w niedzielny poranek, inni stali od wczoraj od godziny 13.00 - wszystko po to, by zapisać swoją pociechę do żłobka w Gorzycach Wielkich. Bali się, że skoro obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy" to przyjście o wyznaczonej przez urzędników godzinie może skończyć się fiaskiem.

Do żłobka w Gorzycach Wielkich uczęszczać może blisko 80 maluchów. W tegorocznym naborze wolnych jest 39 miejsc. Żłobek jest nowo wybudowaną, atrakcyjną placówką dla najmłodszych, która wystartowała dopiero w ubiegłym roku. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców chciałoby zapisać tam swoją pociechę. – Mąż był, przyjechał po godzinie drugiej i byliśmy bardzo zdziwieni, że już jest taka ogromna liczba osób. Zmieniłam go i teraz on jest z maluszkiem, a ja czekam – powiedziała nam jedna z mam. – Mieliśmy swój prowiant i każdy czeka. Zmiany były, każdy przynosił herbatę, coś do jedzenia – dodaje jeden z ojców.

Niektórzy z rodziców, jako winnych całego zamieszania wskazują przedstawicieli gminy. Ojcowie z kolei chcą zmiany zasad rekrutacji. Jak tłumaczą włodarze gminy Ostrów Wielkopolski, sposób prowadzenia rekrutacji do żłobka nie jest zależny od wójta czy sekretarza. – Jesteśmy w projekcie, który ma bardzo poważne obwarowania. Wiemy o sytuacji, jaka miała miejsce przed żłobkiem. Wiemy, że tworzyły się listy kolejkowe. Myślimy jednak, że ta sytuacja ulegnie radykalnej zmianie. Już od następnego roku będziemy elektronizować tę formą rekrutacji. Już przystąpiliśmy do zakupu nowego oprogramowania – mówi Dariusz Pryczak, sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski.

Do słów rodziców odniosła się także dyrektor żłobka, Monika Jurasik. – Ja, jako dyrektor placówki absolutnie nie miałam wpływu na kryteria zapisów i zmiany w regulaminie oraz formę przyjęcia dokumentów. Absolutnie nie miała też miejsca sytuacja, w której namawiałabym rodziców do rezerwowania kolejki na dzień lub dwa przed złożeniem wniosku. Miałam od rodziców przesłanki, że planują ustawić się wcześniej w kolejce i dlatego sugerowałam, że warto monitorować sytuację przed żłobkiem – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej.

Wspomniane projekty to Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny oraz rządowy projekt Maluch Plus. Prawie 6 mln dotacji przeznaczone było nie tylko na budowę, ale też na dwa lata funkcjonowania placówki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

22 KOMENTARZE

 1. Ja stałem 16 godzin na marne żeby usłyszeć że skoro z żoną pracujemy i mieszkamy w Ostrowie to nasz wniosek prawdopodobnie nie będzie wybrany 🙂 W Ostrowie oczywiście brakuje miejsc i pierwszeństwo mają samotne matki. Oboje z żoną chcemy pracować, a dziecka nie ma z kim zostawić. Będzie co wspominać po latach. Nocka na leżaku z kocem z odczuwalną temperaturą około 2 stopni żeby dziecko się dostało do żłobka, a tu i tak na marne 16 godzin stania w kolejce 🙂

  • My się wciąż cofamy. Pod pewnymi względami to mamy już nawet średniowiecze…

 2. Tak trudno zbudować kolejny żłobek albo nawet kilka?? Nie dalej jak wczoraj na naszym terenie dwójka idoli co niektórych lansowała hasło, że „rodzina jest najważniejsza”. Chyba ,że maja na myśli rodzenie dzieci co by matki w chałupach siedziały i nie myślały o pracy. Dalej bierzcie 500+ , narzekajcie i głosujcie.

  • Brawo, idealne podejście, niestety w tym śmiesznym kraju nienaturalne, na wsiach wręcz negowane. Oby więcej takich kobiet jak Pani!

  • Lepiej budować kościoły, bo księżula w odpowiednim momencie wskażą barankom na kogo głosować..

 3. Przecież Pani Minister Maląg i Pan Premier Morawiecki w sąsiednim Pogrzybowie opowiadali o tym, że rodzina jest najważniejsza w ich polityce, pięknie to widać na tym obrazku. GOŁĄBKI zmanipulowane przez 500 minus Z WOLSKI OBUDŹCIE SIĘ!!!

  • Ich nie interesuje stan kraju, zadłużenie, afery, manipulacje, itp. Ich interesuje tylko to, że „oni dajo”…

  • I co może znowu na platformę zagłosować ? Hahah niedoczekanie drogi panie 😀

 4. A co do miejsc w miejskim żłobku to mama dwóch (podkreślam żyjąca w związku małżeńskim) pociech ,miała żłobek od początku (jedno dziecko 3 lata a drugie rok ) od miesiąca dopiero pracuje i można a drudzy figa z makiem ciekawe jak to można załatwić ???

 5. najważniejsze poświecić 2,5 letni wóz strażacki 🙂 a kto by się tam interesował żłobkami , przedszkolami to by trzeba wybudować a to nie takie łatwe a tak była impreza ,pompa święcenie i git pół wiadomości się zapełni.

  • Ta od rozmnażania Polaków, przyjechała, po czym w mediach społecznościowych pochwaliła się udziałem w święceniu nowego pojazdu. Kłopot w tym, że ten służy już od 2019 roku. Myślę sobie, że to musi być fajne tak za publiczne pieniądze robić z ludzi idiotów i za nic nie ponosić odpowiedzialności. Kwestia święceń to sprawa osobna. W Polsce bez poświęcenia nic nie jest do końca prawdziwe, co jest jednym z dramatów naszej rzeczywistości.

 6. Nie rozumiem niektórych komentarzy. Winna jest gmina i włodarze z PSL-u oraz nieudolność urzędników tej gminy z Panią Dyrektor Żłobka na czele, a część komentujących za ten bałagan obwinia Rząd Kościół i kosmitów. Czas najwyższy rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji Gminy Ostrów z siedzibą we Wysocku Wielkim

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick