Startują mistrzostwa Polski juniorów. Trzymamy kciuki!

1
Zbliżający się weekend będzie niezwykle istotny dla lekkoatletów Klubu Sportowego Stal LA. W Toruniu startują mistrzostwa Polski juniorów. Patryk Wykrota i Natalia Benedykcińska w sezonie halowym osiągają wyniki, które pozwalają im myśleć o podium w tej imprezie. Sami jednak nie chcą zapeszać i budować niepotrzebnej presji. My jednak ściskamy kciuki za zdolną ostrowską młodzież.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów startują już w piątek. KS Stal LA rywalizację rozpoczyna jednak w sobotę. Ostrów Wielkopolski reprezentować będzie liczna grupa lekkoatletów.

Wyniki, które w sezonie halowym osiągają Natalia Benedykcińska i Patryk Wykrota pozwalają myśleć o miejscach medalowych. Oboje osiągają w ostatnich tygodniach najlepsze wyniki w kraju. Sami jednak są bardzo ostrożni w ocenie swoich szans medalowych. Lekkoatletyka to królowa sportu, w której bardzo wiele zależy od dyspozycji dnia, a przede wszystkim szczęścia. Natalia z pewnością jest jedną z faworytek. Odbicie bywa jednak zmorą jednej z najlepszych juniorek w skoku w dal.

Patryk Wykrota natomiast jest już oswojony z halą i bieżnią w Toruniu. W tym roku już dwukrotnie bił tam rekord Ostrowa Wielkopolskiego na 200 metrów. Te wyniki plasują go w krajowej czołówce wśród juniorów, ale także seniorów. Sporo mogą wyjaśnić sobotnie eliminacje.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów to impreza docelowa zimą. Weekendowe wyniki ostrowskich lekkoatletów powinny jednak dać odpowiedź na inne pytanie. Czy Patryk Wykrota i Natalia wystartują w seniorskich mistrzostwach kraju.

O wynikach ostrowskich lekkoatletów poinformujemy w poniedziałkowym serwisie sportowym Telewizji Proart. Pierwszych informacji z Torunia już w sobotę mogą jednak szukać państwo na facebookowym profilu Klubu Sportowego Stal LA oraz na portalu WLKP24.info.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick