Starosta podziękował funkcjonariuszom za ofiarną służbę

2
Policjanci i strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w ostatnim czasie wykazali się bohaterstwem i ofiarną służbą zostali zaproszeni w środę do Starostwa Powiatowego. Tam odebrali listy gratulacyjne oraz drobne upominki od starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego.

– Panowie, to co zrobiliście zasługuje na wielkie słowa uznania. Dzięki waszym działaniom uratowaliście komuś życie i za to jestem wam bardzo wdzięczny – mówił podczas spotkania w starostwie Paweł Rajski. Nagrodzeni funkcjonariusze to dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim – asp. Dawid Czaja, sierż. Michał Michalski i st. asp. Roman Pawlak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci, 30 września ok. godz. 6.30 patrolując ulice Ostrowa Wielkopolskiego, zauważyli pożar poddasza budynku jednorodzinnego. Mundurowi o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego, który wezwał straż pożarną, ale i sami ruszyli z pomocą. Sprawdzili, czy w budynku nie znajdują się żadne osoby, których życie mogłoby być zagrożone. Jak się okazało, dzięki ich interwencji udało się wybudzić ze snu 62-letnią kobietę. Funkcjonariusze ewakuowali ją w bezpieczne miejsce i sprawdzili wszystkie pomieszczenia upewniając się, czy na pewno nikt nie został w środku. Po chwili na miejsce przyjechali strażacy. Na szczęście pożar został szybko opanowany, a ewakuowana kobieta nie wymagała pomocy medycznej – Nie czujemy się bohaterami, zrobiliśmy tylko to, co do nas należało – powiedzieli w rozmowie z portalem wlkp24.info wyróżnieni policjanci.

Podczas spotkania ze starostą uhonorowano także st. asp. Romana Pawlaka, który służbę w straży sprawuje już od dwudziestu dwóch lat, obecnie na stanowisku dowódcy sekcji. Szczególnym profesjonalizmem wykazał się podczas czasu wolnego. Jadąc samochodem na terenie powiatu zauważył na drodze leżącego, potrąconego mężczyznę – Natychmiast się zatrzymałem i podjąłem działania zmierzające do przywrócenia czynności życiowych u poszkodowanego, aż do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować – wyznał st. asp. Roman Pawlak. To nie pierwsza sytuacja z jaką zmierzył się ostrowski strażak. 29 maja 2018 roku bez wahania wszedł do głębokiego wykopu w Smardowie (gmina Przygodzice) i ratował życie przysypanego ziemią mężczyzny.

Spotkania w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim podczas których starosta ostrowski nagradza funkcjonariuszy stały się już tradycją i odbywają się od kilku lat.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. nie ujmując panom strazakom i policjantom chciałem zauważyć, że jakoś tylko oni są odznaczani, dostają podziękowania min od pana Starosty itd itp, natomiast znam paru ratowników medycznych pracujących w pogotowiu, którzy po godzinach pracy również ratowali ludzkie zdrowie i życie i jakoś żadnego artykułu o tym nie ma, no może sporadycznie na jakimś portalu, ale żeby od razu Starosta zapraszał? nie słyszałem. Ciekawe od czego to zależy, pewnie dlatego że ratownik musi udzielać pomocy bo to jego obowiązek (tak myśli większość społeczeństwa) ale udzielać pomocy powinien każdy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick