Starali się o to dwa lata. Wicemistrzyni olimpijska Marta Walczykiewicz przyjedzie w piątek do Wysocka Wielkiego

0
screen z wydarzenia na Facebooku
Wicemistrzyni olimpijska z 2016 roku w Rio de Janeiro Marta Walczykiewicz spotka się z kibicami w Wysocku Wielkim. Kajakarka pochodząca z Kalisza i reprezentująca Kajakarskie Towarzystwo Wioślarskie przyjedzie na zaproszenie Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka.

W piątek, 7 lutego wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie Marta Walczykiewicz spotka się z mieszkańcami w Wysocku Wielkim. Srebrna medalistka z Rio de Janeiro 2016 odwiedzi tę miejscowość na zaproszenie Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka. „W wieku 18 lat zdobyła pierwszy medal na arenie międzynarodowej. Wówczas to została srebrną medalistką Mistrzostw Europy juniorek w czwórce na dystansie 500 metrów. Od 2007 roku, mieszkanka Kalisza zdobywa corocznie medale na arenie międzynarodowej. Marta była Mistrzynią Świata, Mistrzynią Europy oraz mistrzynią Igrzysk Europejskich na dystansie 200 metrów. Do ukoronowania jej kariery brakuje jej tylko tytułu mistrzyni olimpijskiej” – piszą organizatorzy w opisie wydarzenia na Facebooku, zachęcając do wzięcia udziału w spotkaniu.

CZYTAJ: W Ostrzeszowie stanęło serce na zakrętki

Organizatorzy od dwóch lat zabiegali o jej wizytę w klubie. Wreszcie się udało, a spotkanie z Martą Walczykiewicz może mieć dodatkowy smaczek biorąc pod uwagę fakt, że przygotowuje się do walki o igrzyska olimpijskie w 2020 roku w Tokio. – Początek spotkania w naszym klubie zaplanowaliśmy na godzinę 18.00 – mówi Mieczysław Knychała z Terenowego Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury.

Wybrane sukcesy Marty Walczykiewicz

2016 rok – srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro
2015 rok – złoty medal igrzysk europejskich
2014 rok – złoty medal Mistrzostwa Europy Seniorów
2012 rok – czwarte miejsce Igrzysk Olimpijskich w Londynie (K4, 500 m) i piąte miejsce IO (K1, 200 m)
2011 rok – srebrny medal Mistrzostwa Świata Seniorów (K1, 200 m), brązowy medal (sztafeta)
2011 rok – złoty medal Pucharu Świata (K1, 200 m)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick