Ostrów. Stara Biblioteka w końcu użyteczna

0
Lokal zrewitalizowany, robiący wrażenie stał pusty i zapomniany przez wiele lat. Po długich poszukiwaniach wreszcie znalazł się najemca! Gmach Starej Biblioteki dostanie kolejne życie i to nie byle jakie, bowiem powstanie tu sala bankietowa.

Budynek Starej Biblioteki przy ulicy Wolności stał pusty mimo rewitalizacji, na którą miasto zaciągnęło kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. I może właśnie ten aspekt był decydujący w sprawie zainteresowania lokalem potencjalnych najemców. W umowie pożyczki głównym elementem jest wynajmowanie lokalu dla instytucji publicznych w wymiarze 80 godzin miesięcznie.

O tym temacie informowaliśmy już Państwa w listopadzie ubiegłego roku w tym artykule:

Wyremontowany, a niszczeje… [czekamy na opinie]

A jednak chętny się znalazł. Umowa z miastem została już podpisana. Nowy najemca lokalu zgodził się na wszystkie warunki. Liczba godzin wynajmu dla instytucji publicznych została wynegocjowana z 80-ciu do 30 godzin na miesiąc. Zapomniany przez mieszkańców lokal otrzyma kolejną szansę, by zaistnieć w życiu towarzyskim Ostrowa.

Nowy najemcą lokalu jest rodzinna firma cateringowa z podostrowskich Sieroszewic. To firma z bogatą, rodzinną tradycją. W swojej ofercie kulinarnej stawiają na kuchnię polską jednak nie boją się czerpać inspiracji z kuchni greckiej, włoskiej czy orientalnej.

Klucze do lokalu najemca otrzyma 1 marca. Przez pierwszą połowę miesiąca planuje drobne prace organizacyjne, więc startu możemy spodziewać się w już w drugiej połowie marca. Będzie on na pewno udany, ponieważ zgłosili się już pierwsi chętni na zorganizowanie uroczystości w murach Starej Biblioteki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick