Stanęli przed sądem, bo usłyszeli zarzut znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy

21
Trzech uczniów szkół ponadpodstawowych stanęło przed sądem po tym, jak oskarżono ich o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy podczas zakrapianej imprezy, która odbyła się w ubiegłym roku w Sulmierzycach.

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu ruszył proces przeciwko trzem nastolatkom, którzy w czerwcu 2020 roku – jak informuje Polska Agencja Prasowa – podczas zakrapianej imprezy mieli pociąć i próbować podpalilić baner z wizerunkiem prezydenta Andrzeja Dudy. Ich zachowanie zostało nagrane, przez co policjantom łatwiej było dotrzeć do sprawców.

“Pod adresem prezydenta zaczęli wykrzykiwać wulgarne słowa: “je… Dudę”. Jeden z nich przeciął plakat nożyczkami. Ktoś inny miał wyjąć zapalniczkę i krzyknąć: “Chodźcie go spalić” – czytamy na stronie tokfm.pl, która cytuje Polską Agencję Prasową.

Choć zabawa odbyła się w prywatnym gronie kilkudziesięciu osób, a nie w miejscu publicznym, wieść o tym, co wydarzyło się w Sulmierzycach, szybko się rozeszła. Dotarła również do członków Prawa i Sprawiedliwości z powiatu krotoszyńskiego. Syn jednej z działaczek był na tej imprezie i zeznawał przed sądem. “Mama wypytywała mnie o to, bo dowiedziała się od kogoś o zdarzeniu” – cytuje jego zeznania radio TOK FM.

Podczas zabawy, w której wzięli udział uczniowie kilku szkół ponadpodstawowych, podobno nikt nie protestował przeciwko próbie pocięcia i podpalenia kampanijnego plakatu z wizerunkiem prezydenta Andrzeja Dudy.

Nastolatkowie nie przyznali się do winy, jednak przeprosili za to, czego się dopuścili. Radio TOK FM cytuje oskarżonych: “Nie powinienem się w taki sposób wyrażać o panu prezydencie”. “Bardzo żałuję, to jest nauczka dla mnie i przepraszam za to”. “Gdybym był trzeźwy, to na pewno bym tego nie zrobił”.

Najwyższy wymiar kary, jaki grozi im za popełnienie tego czynu, to trzy lata więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

21 KOMENTARZE

 1. 53
  13

  Ale wieszanie portretów polityków PO na szubienicach to był happening. Obiektywizm prokuratury poziom Ziobro. Oczywiście sąd ich uniewinni bo ktoś musi sprzątać ten pisowski bajzel.

 2. 48
  7

  Wykrzykiwanie z mównicy sejmowej: “kanalie”, “mordy zdradzieckie”, “chamska hołota” przez dorosłego, trzeźwego Najjaśniejszego jest w porządku, tak???!!

  • 13
   4

   Ządnej kultury w PIS – załosna partia zwana o ironio prawo i sprawiedliwość. Pięknu język pełen miłości Kaczyńskiego i Obajtka – Ziobry – i innych typu Kowalski . . . są tego przykładem. ! Przykład idzie od obecnie rządzących !

 3. 36
  11

  Skoro prezydent jest wybierany przez społeczeństwo, to społeczeństwo powinno mieć prawo mówić i pisać o prezydencie oraz o pozostałych politykach to co myśli nawet gdy jest to obraźliwe.

 4. 10
  29

  Tylko jedna kara dla tych wychowanych bezstresowo, zatrudnić jako wolontariuszy na oddział covidowy do szpitali -osobno każdego w innym .

 5. 13
  4

  Ale obrażać opozycję i społeczeństwow sposób bardzo wulgarny – przez prominentnych polityków pis można -prawdziwie ,, dobra zmiana ” – jak obajtek – wszystko może !

 6. 15
  3

  Szybka akcja i przestępcy hahaha złapani sukces a kler w kieckach molestuje i gwałci i jest na to przyzwolenie również was tych ci to czytają ,wszyscy o tym wiedza ze tak jest i nikt i nic z tym nie robi a co niedziela wszyscy biegiem do kościoła i udajemy ze nic nie widzimy
  Żenada

 7. 15
  4

  To jeszcze napiszcie kto kolegów pod…olił,czyli kolega, synek radnej pis , a ta pociągnęła za sznurki, to jest dopiero bagno

 8. 9
  3

  Ale Maliniak jest Deb..em plujący na Polaków którzy go nie popierają jest najgorszym człowiekiem piastującym ten urząd po 89 roku człowiek na postronku prezesa a pro po dzięki niemu i jego pisowskim pieskom demokracja i wolność w tym kraju umarła no ale wyznawcy jednej telewizji ,jednej partii i jednego prezesa są zachwyceni standartami minionej epoki

 9. Z innych źródeł informacji jasno wynika, na podstawie zeznania jednego z świadków, że została podjęta próba protestacji, przeciwko temu zachowaniu.

 10. Szerzenie nieprawdziwych informacji… plakat nie został spalony, została podjęta próba podpalenia jednakże znalazły się osoby, które stanęły w „obronie plakatu” (obalenie kolejnej fałszywej informacji), a oskarżeni przyznali się do winy, stąd tłumaczenie zachwiania.

 11. 2
  1

  Nie chce mi się wierzyć, że na 30-50 osób na tej imprezie tylko trzy osoby są winne. Chyba tylko oni zostali przyłapani. Ponieważ, wiadomo jak to jest na imprezach. ktoś wpadnie na głupi pomysł – wszyscy idą za tłumem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick