Po stagnacji przyszedł czas na rozwój. Krotoszyński szpital inwestuje w sprzęt

2
Jeszcze na początku tamtego roku miał blisko 14 mln zadłużenia i groziła mu likwidacja. Teraz bardzo powoli, ale wychodzi na prostą – mowa o krotoszyńskim szpitalu powiatowym. - Sytuacja z miesiąca na miesiąc ulega poprawie dzięki trwającej w placówce restrukturyzacji - mówi – dyrektor szpitala Krzysztof Kurowski. Po kilku latach stagnacji placówka zaczęła inwestować w sprzęt: SOR wzbogacił się o nowoczesną karetkę, Stacja Dializ o nową nerkę.

Rocznie karetki w krotoszyńskim szpitalu i te podstawowe i te ratunkowe na SOR wyjeżdżają ponad 4 tys. razy. Najczęściej do wypadków, zasłabnięć i zawałów serca.

– Nowy ambulans usprawni pracę i poprawi komfort pacjentów. Jego wnętrze wygląda i jest wyposażone jak mini sala zabiegowa – mówi Dawid Kuszaj, pielęgniarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie.

Przed krotoszyńskim szpitalem kolejne wyzwanie rozbudowa placówki, która ma na celu scentralizowanie szpitalnych oddziałów w jednym obiekcie tu przy ul. Mickiewicza. Teraz w dalszym ciągu część oddziałów znajduje się poza głównym budynkiem placówki jak np. oddział położniczy.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Szpital wychodzi na prostą a wszyscy co tylko mogą odchodzą na emerytury i renty bo jest tak dobrze. 🙂
    Podobno sam Pan Kurowski szykuje się do odejścia z tak dobrze wyprowadzonej na prostą placówki ???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick