Stadion Miejski zweryfikowany. Czas na pierwszy trening żużlowców! [WIDEO]

6
W poniedziałek na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim pojawił się przedstawiciel Głównej Komisji Sportu Żużlowego, który dokonał odbioru obiektu w celu przyznania licencji na sezon 2020. Towarzystwo Żużlowe Ostrovia przeszło pozytywnie weryfikację, co oznacza że w najbliższym czasie zawodnicy będą mogli wyjechać na tor. Treningi będą odbywać się pod ścisłym rygorem sanitarnym, bez udziału publiczności. Klub tym samym apeluje o cierpliwość i wyrozumiałość.

Bez odbioru Głównej Komisji Sportu Żużlowego ani rusz. Ekstraligowcy rozpoczęli treningi już w minionym tygodniu, teraz czas na eWinner 1. Ligę, która także powoli będzie wracać do życia. Wszystko zgodnie z wytycznymi przyjętymi przez ministerstwo sportu. Na stadionie będzie mogło w jednym momencie przebywać siedmiu zawodników z mechanikami.

Od 19 czerwca kibice stopniowo będą wracać na stadiony. Decyzją rady ministrów tylko w 25% pojemności trybun. Pierwsze treningi jednak odbywać się będą bez udziału publiczności. Każda ich obecność może spowodować przerwanie zajęć na torze. Klub tym samym apeluje o cierpliwość i wyrozumiałość. Nawet jeśli dźwięk żużlowych motocykli powoduje odruch bezwarunkowy z wyjściem na stadion w pierwszej kolejności.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w tym tygodniu najmłodsi żużlowcy Arged Malesy Towarzystwa Żużlowego Ostrovia pojawią się na torze Stadionu Miejskiego.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 4
    2

    Wielka szkoda – miałem nadzieję, że szanowna komisja nie dopuści tego obiektu do rozgrywek. Dali łapówkę? Tak tylko pytam.

  2. 1
    2

    Ten stadion straszy pozostałośc komunizmu mało sie zmieniła…. w ścisłym centrum metropolii Ostrowskiej już dawno powinien być przebudowany na stadion na miare 21 wieku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick