Sprzęt do dezynfekcji dla ostrowskiego szpitala. Kolejny może tam trafić dzięki mieszkańcom

5
Fot. UMOstrów
W najbliższych dniach do ostrowskiego szpitala trafią szafy dezynfekujące. Znajdą one swoje miejsce na Oddziale Neonatologicznym i posłużą do dezynfekcji m.in. smoczków, zabawek, sprzętu rtv i odzieży. Sprzęt przywędruje do placówki w ramach akcji "Pomaganie jest trendy", w którą włączyła się prezydent Beata Klimek.

W ramach akcji “Pomaganie jest trendy” nagrano bajkę o Duszku Babu. Swoją cegiełkę dołożyła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, ale nie tylko. W akcji wzięli udział także prezydenci Wrocławia, Torunia, Sopotu, Łodzi, Gdyni, Olsztyna, Białegostoku, Stalowej Woli, Lublina oraz Katowic. Akcję wspiera także wiele gwiazd, takich jak Iga Świątek, Jan Błachowicz, Małgorzata Kożuchowska, Bracia Collins i inni.

Akcja ma na celu pomaganie poprzez kupowanie. Zysk ze sprzedaży produktów oznaczonych Duszkiem Babu, które dostępne są na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, ale i Nowych Skalmierzyc i Wysocka Małego, zostaje przekuty w pomoc dla ostrowskiego szpitala. – Zawsze z przyjemnością angażuję się we wszelkie formy wsparcia dla potrzebujących i projekty dobroczynne. Wraz z prezydentami innych miast wzięłam udział w projekcie Fundacji Pomaganie Jest Trendy i wspólnie nagraliśmy bajkę o Duszku Babu. Efektem nagrania jest szafa dezynfekująca dla ostrowskiego szpitala. To piękna akcja, która nie byłaby możliwa bez udziału mieszkańców. Dziękuję wam za to i zachęcam do dalszego wspierania – zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Szafy dezynfekujące już niedługo trafią na Oddział Neonatologiczny w ostrowskim szpitalu. Sprzęt służy do dezynfekcji ubrań, maseczek, narzędzi, smoczków, zabawek, czy sprzętu rtv. Oprócz szaf do placówek medycznych trafią żele tiksopowe. Zostały one stworzone specjalnie dla fundacji, a wyróżniają się tym, że nadają się do każdego z dozowników. Także do tych aplikujących środek w formie sprayu. Żele zamieniają się bowiem w płyn pod wpływem siły. – Wyprodukowane w oparciu o naturalne komponenty, które nie tylko nie niszczą i nie suszą skóry, ale jednocześnie pielęgnują ją za sprawą zawartych w żelu związków krzemu i magnesu oraz wykorzystywanej do zabiegów SPA glinki. Dzięki temu medycy na oddziałach, będą mogli regularnie dezynfekować dłonie, pielęgnując je zarazem – wyjaśnia Krzysztof Gorzkiewicz, prezes Fundacji Pomaganie Jest Trendy.

Fundacja chce zakupić dla szpitali kolejny sprzęt, ale wszystko zależy od tego, jakim wkładem wykażą się mieszkańcy aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Wystarczy kupoważ produkty z wizerunkiem Duszka Babu, które można znaleźć w wielu sklepach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i mniejszych miejscowości.

Prezydent miasta przekazała także informację, że szafa do dezynfekcji trafi także na testy do jednej z ostrowskich szkół.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  • Witaj Rysiu. Wolą taką prezydent niż szemranych ludzi z PiS, którzy warte kilkaset milionów złotych respiratory – zamawiają od byłego handlarza bronią, wpłacają gościowi te grube miliony, a większości sprzętu jak nie było – tak nie ma.

  • 1
   1

   Zabierz się wreszcie do roboty Ryśku… tu Twoja żona …. bo bzdury wypisujesz , śmieci są do wyniesienia…. bo dam klapsa . Twoja Jadwinia

 1. A kiedy Pani Prezydent zafunduje mieszkańcom maseczki antysmrodowe- by nie wdychali smrodu ze słynnego “eko” wysypiska Smieci ? no i jeszcze przydałyby się elektryczne klapki na muchy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick