Sprawdź, czy znasz najnowsze językowe pułapki

0
Zostań ostrowskim mistrzem ortografii – zachęca Ostrowskie Towarzystwo Naukowe. Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja, sprawdzenie swojej ortograficznej sprawności i szansa na nagrodę – to gwarantują organizatorzy. III Ostrowskie Dyktando Ortograficzne już w niedzielę, 11 czerwca w Forum Synagoga.

Znikąd donikąd zszarzałą dróżką, szkła hoża drużka żonglując różdżką…  To fragment pierwszego ostrowskiego dyktanda ortograficznego, którego odbyło się w 2015 roku. Trudno przeczytać, a co dopiero poprawnie zapisać… Ale organizatorzy trzeciej edycji tej językowej zabawy liczą na liczny udział ostrowian w wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest wymyślone przez profesora Andrzeja Markowskiego dyktando.

W materiale filmowym na niedzielę, 11 czerwca, na godz. 17.00 do Forum Synagoga zaprasza dr Jan Galant z Ostrowskiego Towarzystwa Naukowego.

Aby napisać dyktando, wystarczy pojawić się w najbliższą niedzielę o 17.00 w ostrowskiej synagodze z dowodem osobistym w ręku, lub wcześniej zrejestrować się mailowo (formularz zgłoszenia na na stronie www.otnostrow.org.pl).

Na zwyciezców czekają nagrody rzeczowe oraz tytuły: Ostrowskiego Mistrza Ortografii 2017 i Pierwszego oraz Drugiego Ostrowskiego Wicemistrza Ortografii 2017

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick