Sprawdź, co z okazji Ostrowskich Dni Seniora przygotowały restauracje

0
Fot. umostrow.pl
Z okazji Ostrowskich Dni Seniora lokalne restauracje oferują zniżki dla osób starszych. Z szerokiej oferty gastronomicznej w tańszej cenie będzie można skorzystać do końca miesiąca.

Przez cały październik w naszym mieście obchodzone są Ostrowskie Dni Seniora. Z tej okazji posiadacze karty seniora mogą skorzystać z oferty restauracji ulokowanych w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Lokale gastronomiczne przygotowały dla nich rozmaite zniżki.

Urząd miejski informuje, że: „Restauracje, które, na co dzień są partnerami miejskiego programu przygotowały specjalną październikową ofertę skierowaną do seniorów. Ulgi przygotowały nie tylko lokale partnerujące programowi. Ze zniżek przez cały miesiąc będzie można skorzystać również w znajdujących się przy Rynku restauracjach (listę restauracji można znaleźć pod tym adresem). – Ostrowskie restauracje aktywnie włączyły się w obchody Ostrowskich Dni Seniora, zatem zachęcam posiadaczy Kart Seniora do korzystania z oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Można spotkać się z przyjaciółmi przy dobrej kawie i ciastku, spędzić przyjemnie czas i tym razem zapłacić niższy rachunek – informuje na stronie urzędu miejskiego prezydent Ostrowa, Beata Klimek.

Oferta przysługuje mieszkańcom miasta, którzy ukończyli 60 lat i otrzymali Ostrowską Kartę Seniora. Program obejmuje także rabaty na inne usługi z wielu różnych dziedzin. Posiadacze karty mogą za niższą cenę skorzystać m.in. z porad lekarskich, zabiegów fizjoterapeutycznych, zajęć fitness, asortymentu sklepów odzieżowych, zabiegów kosmetycznych, kursów językowych czy usług prawnych. Miejski program dla osób starszych ma na celu wzmożenie ich aktywności społecznej. System ulg wpływa także na polepszenie standardu życia seniorów. Ostrowskiej Karcie Seniora partnerują nie tylko instytucje miejskie, ale także prywatne firmy.

W Ostrowskie Dni Seniora włączyły się także rady miejskich osiedli. Zorganizowały one wspólnie serię wydarzeń przeznaczoną dla starszych osób. Jeszcze w tym tygodniu w Sali Osiedlowej przy ul. Truskawkowej odbędzie się Bal Seniora. Wszyscy zainteresowani historią uczestnicy święta są też zaproszeni do udziału w spotkaniu z historykiem regionalistą w klubie „Senior+”. Z kolei pod koniec października seniorów czekają Andrzejki. Ponadto w ciągu miesiąca mogą oni regularnie uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego i fitnessu.

Autor tekstu: Nina Ćwiklak

Fot. umostrow.pl
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick