Sprawdź jak będzie wyglądał ostrowski rower miejski

2
Już niebawem do Ostrowa dotrą pierwsze stacje roweru miejskiego. Staną one przy ulicy Towarowej oraz na budowanym obecnie parkingu buforowym pomiędzy stadionem a basenem miejskim. Będą w kolorze czerwonym i będą za darmo.

Miasto podpisało umowę z firmą NextBike Polska S.A. na wdrożenie w dużej mierze darmowych jednośladów dla mieszkańców. W tym roku ruszy program pilotażowy, bo na dwóch stacjach zaparkuje na razie 20 rowerów. Docelowo jednak miasto ma stać się miejscem iście rowerowym.

Rowery Miejskie będzie obsługiwać i nadzorować ostrowska spółka MZK. To jeden z elementów wdrażania ekologicznego systemu transportu w mieście. Oprócz tego spółka zakupi elektryczne i niskoemisyjne autobusy, wyposaży przystanki w biletomaty czy ujednolici kolorystykę transportu publicznego. – Firma NextBike dostarczy rowery i stacje, całą obsługę bierzemy na siebie, będziemy się tego uczyć. Może dochodzić do uszkodzeń rowerów, ale będziemy musieli się do tego dobrze przygotować i kontrolować na bieżąco ich stan. Docelowo chcielibyśmy, by rowerów było kilkadziesiąt. Nie jest wykluczone, że będziemy się starali o innowacje, takie jak być może rowery dla dzieci – wyjaśnia Bartosz Ziółkowski, prezes spółki MZK.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick