Sprawca napadu na stację w Dobrzycy w rękach policji

0
48-latek był kompletnie zaskoczony, a w zatrzymaniu sprawcy napadu na stację w Dobrzycy pomogła publikacja jego wizerunku w mediach. W akcję poszukiwawczą zaangażowali się słynny poznański Zespół Poszukiwań Celowych, zwany "łowcami głów".

48-latka poszukiwano od 21 czerwca. Właśnie tego dnia wspólnie ze swoim kolegą „po fachu” napadli na stację benzynową w Dobrzycy w powiecie pleszewskim. Ukradli papierosy. Mężczyźni uciekali przed goniącymi ich funkcjonariuszami. Na terenie powiatu milickiego doszło do strzelaniny, w wyniku której śmiertelnie postrzelony został kompan Ryszarda W. 48-latek zbiegł i do dziś był nieuchwytny. Pomogły publikacje wizerunku w mediach.

– Publikacje medialne spotkały się szerokim oddźwiękiem. Do Policji zaczęły spływać informacje z różnych regionów kraju. Każda z nich była dokładnie weryfikowana. Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany dzisiaj około godz. 2.30 w nocy na prywatnej posesji w Wielkopolsce. Był kompletnie zaskoczony. Zatrzymanie zrealizowali policjanci z powiatu kolskiego wspierani przez poznańskich antyterrorystów i „Łowców Głów” – tłumaczy asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

Ryszard W. trafi teraz do aresztu śledczego we Wrocławiu, gdzie poczeka na proces.

wideo: Policja Dolnośląska

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick