SPR Szczypiorniak w I lidze. Będą derby z Ostrovią?

3
Zgodnie z uchwałą podjętą przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, drużyny które zajęły pierwsze miejsce w swoich grupach drugiej ligi, uzyskały bezpośredni awans do I ligi. Dolnośląską grupę wygrał SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie, który do środy musi wysłać do ZPRP deklarację przystąpienia do przyszłorocznego sezonu jako beniaminek zaplecza PGNiG Superligi.

We wtorek dostaliśmy oficjalne pismo ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce z gratulacjami za wygranie swojej grupy oraz z zapytaniem czy przystępujemy do rozgrywek w I lidze – mówi w rozmowie telefonicznej Paweł Dutkiewicz, grający trener SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. – Mamy czas do jutra. Szybko zadzwoniłem do wszystkich chłopaków, którzy wywalczyli awans i są zdecydowani podjąć się wyzwania jakim jest gra w I lidze. Także jesteśmy gotowi, nawet w sytuacji kiedy nie uda nam się zapewnić zdecydowanie większego budżetu, który jest potrzebny do odpowiedniego funkcjonowania na zapleczu PGNiG Superligi – dodaje Dutkiewicz.

SPR Szczypiorniak jest pewniakiem do gry w grupie B I ligi piłkarzy ręcznych, która w większości składa się z zespołów z Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz województwa łódzkiego. Jest zatem duża szansa na przyszłoroczne derby z Ostrovią. Pod warunkiem, że KPR wcześniej nie wywalczy miejsca w PGNiG Superlidze. Ostrowianie jako zwycięzca grupy B otrzymali prawo gry w turnieju barażowym o Superligę.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie to fenomen na handballowej mapie polski. Amatorski klub założony przed dwoma laty składa się z doświadczonych zawodników, którzy już myśleli o sportowej emeryturze. – Jesteśmy starszymi panami z brzuszkami, którzy mają jeszcze sobie coś do udowodnienia – mówił przed sezonem Grzegorz Cieślak, bramkarz SPR-u.

Udowodnili w najlepszy z możliwych sposobów. Przed rokiem w cuglach wygrali rozgrywki III ligi, w tym sezonie z przewagą 10 punktów nad drugim zespołem zajęli pierwszej miejsce w lidze wyżej.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick