Spotkanie z mistrzem. Mariusz Wlazły trenował z dzieciakami

1
Tytuł MVP mistrzostw świata, najlepszy atakujący Ligi Mistrzów, najbardziej widowiskowy siatkarz Champions League – to tylko procent indywidualnych nagród, które w swojej karierze otrzymał Mariusz Wlazły. Mistrz świata z 2014 roku przez tydzień gościł w Kobylej Górze, gdzie organizował turniej mini piłki siatkowej. Oczywiście naszych kamer nie mogło tam zabraknąć.

Tego pana chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. I mimo że w reprezentacji Polski już nie gra, wciąż jest idolem dla młodego pokolenia sportowców w Polsce. Co ważniejsze, swoje przebogate doświadczenie chce przekazać innym. Stąd m.in. obóz dla dzieciaków w wieku od 10 do 12 lat. Możliwość treningów z mistrzem miały dzieci z klasy sportowo-językowej Skry Bełchatów oraz młodzi sportowcy z regionu.

Dodatkowym magnesem, który przyciągnął Fundację Mariusza Wlazłego do Kobylej Góry jest fakt, że od nowego roku w Sycowie powstanie klasa o profilu siatkarskim, więc nie ma lepszej okazji, żeby poprzez zabawę z piłką zaszczepić w dzieciakach zamiłowanie do sportu.

Obok Mariusza Wlazłego w Kobylej Górze byli inni fachowcy z najwyższej półki. Piotr Posmyk to trener klasy sportowej PGE Skry Bełchatów, natomiast Dominik Posmyk jest jednym z najlepszych statystyków w kraju, pracującym na co dzień w Treflu Gdańsk. Razem opracowali program, który nie tylko uczy elementów siatkarskich ale także jak funkcjonować w grupie.

Cierpliwość, serdeczność i najwyższy poziom przekazywanej wiedzy. Tego doświadczał Mariusz Wlazły w trakcie całej swojej kariery, stąd sukcesy, które sprawiają że dziś jest sportowcem spełnionym. Dzięki temu łatwiej jest pracować z dzieciakami. Obóz drużyny Mariusza Wlazłego trwał siedem dni. To pierwsza edycja kolonii w Kobylej Górze. Miejmy nadzieję, że nie ostatnia!

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick