Spotkanie starostów. Zabrakło wojewody

2
Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego to spotkanie, podczas którego starości nie tylko wymieniają się doświadczeniami, ale i próbują rozwiązać bieżące problemy. W poniedziałek 11 czerwca i wtorek 12 czerwca w Zawidowicach pod Pleszewem miał miejsce zjazd samorządowców, podczas którego omawiano m.in. sytuację szpitali powiatowych.

Rozmawialiśmy na tematy, które najbardziej nurtują samorządowców – mówi Maciej Wasielewski, starosta pleszewski. Jednym z poruszanych tematów był zbyt niski ministerialny ryczałt, który samorządy dostają na prowadzenie podległych im placówek medycznych.

Ryczałt, który w tej chwili jest nam przydzielony na usługi szpitalne, jest zbyt mały – to głos w sprawie starosty jarocińskiego Teodora Grobelnego, z którym zgodzili się wszyscy obecni na konwencie samorządowcy. Wielkim nieobecnym spotkania był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który z powodu nadmiaru obowiązków nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. Starostowie mieli do niego wiele pytań dotyczących budowy dróg i dofinansowań na ten cel.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick