Sporo inwestycji mimo wakacji. Do Wielkopolski z Funduszy Europejskich trafi ponad 100 mln zł

1
Wakacje to czas wypoczynku, ale nadal podpisywane są umowy na nowe inwestycje. Tym razem wsparcie unijne otrzymały szkoły zawodowe i kolej. To priorytetowe obszary dla Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Największa inwestycja wkrótce ruszy na linii kolejowej Wolsztyn-Drzymałowo. Dotacja z Unii Europejskiej w tym przypadku przekroczyła 80 mln zł. Wszystko po to, by mieszkańcy zyskali szybkie połączenie kolejowe z Poznaniem. Pociągi będą mogły tu jeździć z prędkością nawet 120 km/h. To wkrótce będzie realna alternatywa dla mieszkańców na codzienny dojazd do Poznania, bo podróż zajmie kilkanaście minut, a pociągi nie stoją w porannych korkach.

Dodatkowo podróż pociągiem jest z korzyścią dla naszego środowiska. Unia Europejska dąży do neutralności klimatycznej, a pomóc ma w tym właśnie inwestycja w kolej i środki zbiorowego transportu. Ponadto im więcej osób przesiądzie się do pociągu, tym mniej samochodów będzie na naszych drogach w mieście. To oznacza również redukcję hałasu i poprawę komfortu naszego codziennego życia.

W dzisiejszych czasach bardzo trudno o dobrego i sprawdzonego fachowca. Zawodowców brakuje na rynku pracy, który staje się coraz bardziej wymagający. Przedsiębiorcy inwestują w coraz to nowsze rozwiązania technologiczne, za którymi muszą nadążyć szkoły zawodowe. Specjalistów w wielu dziedzinach szkoli się w Tarnowie Podgórnym, gdzie działa nowoczesna szkoła zawodowa na miarę XXI wieku. Tym bardziej, że szkoła w Tarnowie Podgórnym to odpowiedź lokalnego samorządu na prośbę samych mieszkańców. Bo to właśnie lokalni przedsiębiorcy wyszli z inicjatywą utworzenia szkoły zawodowej w ich najbliższym sąsiedztwie. Dzięki dotacji z Unii Europejskiej ich marzenie stało się faktem.

Więcej na temat wakacyjnych inwestycji z unijnych dotacji w najnowszym odcinku magazynu Zmieniamy Wielkopolskę (odc. 42).

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick