Sponsorzy ufają Ostrovii i zwiększają finansowe wsparcie [WIDEO]

2
Na sukcesy żużlowej Ostrovii składa się wiele czynników. Już pomijając wysoką formę sportową zawodników, to przede wszystkim dobra atmosfera wewnątrz zespołu oraz profesjonalne podejście działaczy, które dostrzegają przede wszystkim sponsorzy. Ci z kolei namawiają kolejnych, żeby inwestowali w żużel.

Dawno już nie było takiej sytuacji w ostrowskim żużlu, żeby sami sponsorzy przyciągali kolejnych do klubu. Ostrovia przez ostatnie lata nie miała dobrej opinii w Polsce, co często odbijało się na kondycji finansowej klubu. Papierkiem lakmusowym wydaje się współpraca z firmą Garcarek, która od lat działa na rynku żużlowym, ale nie zawsze była skora do współpracy z ostrowskim klubem tak jak ma to miejsce teraz. Bracia Garcarkowie są hojni ale też bardzo wymagający.

To wszystko dostrzegają także pozostali sponsorzy, którzy mieli okazję współpracować z Ostrovią w poprzednim sezonie. Stąd umowy na kolejny sezon firm Arged oraz Malesa, które pozostają w nazwie klubu.

Krzysztof Malesa na środowej konferencji także zaapelował do pozostałych firm w Ostrowie Wielkopolskim, żeby wspierały miejscowy klub, który bez wsparcia sponsorów nie będzie miał szansy na rozwój. A rozkochana w speedwayu ostrowska publiczność niebawem zapyta o Ekstraligę, która niedawno była na wyciągnięcie ręki.

Pozostanie obu firm w nazwie klubu to nagroda za udany sezon. Sukcesem jest natomiast jeszcze większe wsparcie płynące od tytularnych sponsorów.

Sponsorzy Ostrovii wpisują się doskonale w strategię działania samego klubu. Nie ma presji na wynik… chociaż wiadomo, że aptet rośnie w miarę jedzenia.

Wczorajsza konferencja była najlepszą okazją, żeby podziękować wszystkim darczyńcom. Klub nie zapomina jednak o najważniejszych sponsorach, czyli kibicach. Dla nich już w połowie grudnia Ostrovia zorganizuje oficjalną prezentację zespołu na nowy sezon.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Niestety liczyłem na młode zespół a to jest masa geriatryczna razem Walasek Okoniewski i Gapinski mają za 140 lat klub emerytów a jak to z emerytami bywa nie zawsze wszystko wychodzi bym powiedział jak nie urok to sraczka

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick