Sponsor podarował szpitalowi tablety. Pacjenci mieli łzy w oczach

1
Fot. Pleszewskie Centrum Medyczne
Do pleszewskiego szpitala trafiły cztery tablety. To prezent od jednego ze sponsorów placówki, dzięki któremu przewlekle chorzy przebywający na oddziale covidowym będą mogli porozmawiać z rodzinami. Długotrwała izolacja i rozłąka z najbliższymi sprawiają, że taka forma komunikacji może pomóc im przetrwać rozłąkę.

Urządzenia zostały wyposażone w darmowy dostęp do Internetu, co ułatwia korzystanie z nich przez zakażonych koronawirusem. A tych na oddziale Pleszewskiego Centrum Medycznego jest blisko 40. Są to osoby, które w różnym stopniu przechodzą zakażenie SARS-CoV-2, ale żadna z nich nie może bezpośrednio spotkać się z jakimkolwiek członkiem rodziny ze względu na obostrzenia podyktowane walką z pandemią. Nie każdy ma również przy sobie telefon komórkowy i dostęp do internetu. Stąd narodził się pomysł, aby podarować urządzenia szpitalowi.

CZYTAJ TEŻ: Jedna z ostrowskich restauracji otwiera się mimo zakazu. Rusza bunt przedsiębiorców?

– Tablety okazały się bardzo miłą niespodzianką dla naszych pacjentów. W dobie powszechnego dostępu do sieci i komunikatorów internetowych kontakt z drugim człowiekiem jest dzisiaj bardzo ułatwiony. Zdajemy sobie sprawę z tego, że szczególnie dla osób starszych odseparowanie od rodzin jest bardzo trudne. Dlatego każdy z nich może w dowolnym momencie, korzystając z połączenia wideo, porozmawiać z najbliższymi – mówi Błażej Górczyński, prezes PCM.

W związku z tym, że nie każdy jest biegły w obsłudze urządzeń elektronicznych, a wiek pacjentów jest mocno zróżnicowany, w obsłudze urządzeń pomaga personel medyczny oddziału. – Z doświadczenia wiemy, że kontakt osobisty z rodzinami jest bardzo ważny dla chorych. Wpływa na ich lepsze samopoczucie i pomaga im szybciej wrócić do zdrowia. Ci, którzy trafili na oddział covidowy, są całkowicie odizolowani od świata zewnętrznego. Dlatego często widzimy łzy wzruszenia u pacjentów rozmawiających dzięki tabletom przez komunikatory internetowe ze swoimi współmałżonkami, dziećmi czy wnukami – dodaje dr n. med. Krzysztof Cieszyński, ordynator oddziału wewnętrznego i szef oddziału covidowego.

CZYTAJ TEŻ: Będzie termomodernizacja szkoły we Wtórku. A to nie koniec

Z osobami z zewnątrz nie mogą też  mieć kontaktu  pacjenci oddziałów dla przewlekłe chorych, a więc paliatywnego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. W związku z tym, że pacjenci tam przebywający są szczególnie podatni za zakażenie COVID-19, również oni mogą korzystać z podarowanych szpitalowi tabletów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobry pomysł pan sponsor ma duże serce. Personel mimo pełnych rąk pracy znajdzie chwilę zeby pomóc obsłudze urządzeń. Taka rozmowa izobaczenie rodzimy i zobaczenie rodziny działa w takich przypadkach jak najlepsze lekarstwo. Brawo wy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick