Społeczna Lodówka stanęła w Pleszewie

0
„Nie marnuj jedzenia”, „Włóż je tutaj”, „Podziel się obiadem”, „Częstuj się, smacznego”. Te kilka haseł w pełni oddaje ideę bezinteresownego dzielenia się żywnością z osobami potrzebującymi. W Pleszewie, z inicjatywy wolontariuszy z Zespołu Szkół Technicznych stanęła społeczna lodówka. Zasada jej działania rozwiązuje dwa problemy. Ci, którym zostaje jedzenie, nie muszą go wyrzucać, a potrzebujący znajdą coś, co położą na talerzu.

Zasady korzystania z lodówki są bardzo proste. Ktoś, komu zostanie jedzenie, może przekazać je innym, zostawiając żywność w lodówce. Osoby potrzebujące mogą ją sobie zabrać. Produkty powinny być bezpieczne, przydatne do spożycia, z terminem ważności, hermetycznie zamknięte lub zapakowane.

CZYTAJ: Helios rośnie w oczach, a w sprawie Komedy cisza. Jaki los czeka ostrowskie kino?

Samą lodówką i miejscem, w którym stoi, opiekują się uczniowie, którzy pod okiem Jacka Mikuły działają w szkolnym kole wolontariatu. Zaglądają tam praktycznie codziennie, a sama idea wciąż się rozwija. Wolontariusze chcieliby namówić na dzielenie się jedzeniem nie tylko tych, którzy organizują np. imprezy okolicznościowe, ale też właścicieli sklepów.

W całej Polsce stoją już 74 lodówki prowadzone przez fundacje i organizacje charytatywne. Społeczna lodówka PPL z powodzeniem działa od około dwóch miesięcy.

CZYTAJ: Agrounia składa pozew przeciwko „Biedronce”

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick