Doczekali się… czworaczków! Taki poród zdarza się raz na pół miliona

0
Fot. Pixabay
W szpitalu przy ul. Polnej w Poznaniu przyszły w sobotę na świat czworaczki. Taki poród ma miejsce raz na 500, a nawet 600 tysięcy, mówią przedstawiciele szpitala. Nie tylko rodzina, ale i lokalna społeczność z Wilkowyi pęka z dumy. Ci ostatni chwalą się narodzinami czworga dzieci w mediach społecznościowych.

Niezwykle rzadko zdarzają się takie porody, jak ten na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Klinicznego przy ul. Polnej w Poznaniu. Młodzi rodzice z Wilkowyi (gmina Jarocin), którzy oczekiwali potomstwa, doczekali się… czworaczków.

– W sobotę w naszym szpitalu urodziły się czworaczki. Trzy dziewczynki i chłopiec. Dzieci przebywają na oddziale neonatologicznym i są pod opieką lekarzy – wyjaśnia Małgorzata Kolczyńska, rzeczniczka prasowa placówki. – Dzieci ważą od 1 240 gramów do 1 860 – dodaje.

Nie jest to częsta sytuacja, żeby w szpitalu przy ul. Polnej w Poznaniu na świat przyszły trojaczki lub czworaczki. Ostatnio takie porody miały miejsce w 2009 i 2012 roku. – To są porody raz na 500, a nawet 600 tysięcy – podkreśla rzeczniczka prasowa.

Taki poród to wielkie szczęście nie tylko dla rodziców, ale także dla szpitala, który niezbyt często może się pochwalić takim porodem. Dzięki młodym rodzicom powiększy się lokalna społeczność Wilkowyi. Mieszkańcy i przedstawiciele tej miejscowości od weekendu żyją właśnie tą wiadomością.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick