Spłonęła cegielnia w Krotoszynie. Dziewięć zastępów straży pożarnej w akcji [ZDJĘCIA]

1
Fot. OSP Koźmin Wlkp/Szymon Sikora
Strażacy z Krotoszyna i okolicznych miejscowości walczyli z pożarem starej cegielni w Krotoszynie. Kłęby dymu widoczne były z kilku kilometrów, a strażacy w bardzo krótkim czasie przyjęli kilkanaście zgłoszeń dotyczących tego pożaru. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów oraz samochód operacyjny.

Ogień objął pokrycie dachowe jednego z pomieszczeń produkcyjnych, przeznaczonych do rozbiórki. Znajdowała się tam duża ilość materiałów łatwopalnych, co spowodowało szybkie rozprzestrzenienie się ognia, kłęby czarnego dymu i wysoko sięgające płomienie. – Dodatkowo pożar umiejscowiony był również wewnątrz obiektu otoczonego gruzami. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – informuje asp. Mateusz Dymarski z krotoszyńskiej straży pożarnej.

Pożar gaszono m.in. za pomocą podnośnika hydraulicznego. – W dalszej części działań sukcesywnie dogaszano lokalizowane za pomocą kamery termowizyjnej ukryte zarzewia ognia, wykonując piłami do cięcia otwory w nadpalonej wierzchniej izolacji dachu – dodaje asp. Dymarski.

Na miejscu oprócz strażaków swoje działania prowadziła krotoszyńska policja. Byli też obecni przedstawiciele Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz pracownicy firmy, która prowadziła tam prace rozbiórkowe.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick