Spełnili psie marzenia

1
Schronisko dla Psów w Wysocku Wielkim koło Ostrowa Wlkp. otworzyło dziś swoje drzwi dla odwiedzających, którym na sercu leży los bezdomnych, pokrzywdzonych czworonogów. Ostrowianie mogli zapoznać się z pracą schroniska, przynieść karmę, wyprowadzić psa na spacer, a nawet zafundować mu fryzjera.

” Organizujemy piknik po to by pokazać naszą działalność, naszych małych podopiecznych, chcemy tym samym zwrócić uwagę na problem bezdomnych psów, na to, że one także mimo, że są po przejściach potrafią odwdzięczyć się nam za okazaną uwagę i troskę” – mówi Agnieszka Nowicka – kierownik Schroniska dla Psów w Wysocku Wielkim.

„Pomagam w schronisku od dwóch lat i wiem, że dla każdego z tych psiaków wyjście na spacer i odrobina serca ze strony człowieka to bardzo dużo, one po prostu się cieszą, merdają ogonkami, okazują swoją sympatię, pokazują, że chcą mieć prawdziwy dom – dodaje Kasia – wolontariuszka.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie „Psie Marzenia” i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Medialnie piknik wsparła Telewizja Proart i portal wlkp24.info. Na dłuższą relację zapraszamy już jutro w „Wydarzeniach”.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Piękna akcja :). Fajnie gdyby takie tłumy były częściej w schronisku. Przynajmniej coś się dzieje dla tych biednych zwierzaków. A to tylko dzięki wspaniałej i niezastąpionej Pani kierownik, ludziom tam pracującym, wolontariuszom. To są ludzie o wielkim sercu. Do tego sponsorzy wszyscy . Którym także los tych zwierząt nie jest obojętny. Wielki ukłon dla Was. Niestety przykre jest to iż to człowiek zgotował tym czworonogom taki los. I się znalazły w schronisku. Choć nie jeden ma własnie tam lepiej niż w jakimś domu. Życzę wszystkim zwierzakom by znalazły jeszcze kochający dom.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick