Specjalne namioty stanęły przed szpitalami w regionie [ZDJĘCIA]

0
Charakterystyczne pomarańczowe namioty zostały rozstawione przez strażaków przed szpitalami. Posłużą do wstępnej selekcji pacjentów, którzy będą chcieli dostać się na teren placówek. Dodatkowo w Ostrowie i Kaliszu każda z osób, która będzie chciała przekroczyć mury szpitala, będzie miała zmierzoną temperaturę.

Namioty stanęły przed szpitalem w Ostrowie Wielkopolskim. Przed placówką działają strażacy oraz personel medyczny, który zajmuje się logistyką. – Przez namiot będzie przechodził każdy. Nawet pracownicy szpitala. Będą mieli mierzoną temperaturę i zadawane im będą pytania o samopoczucie – powiedział lek. Adam Stangret z ostrowskiego SOR-u. Taki sam namiot można zobaczyć także przed szpitalem w Jarocinie:

Temperatura będzie również mierzona każdemu, kto będzie chciał wejść do placówki medycznej w Kaliszu. Dyrekcja szpitala wydawała w piątek stosowne rozporządzenie: „Mierzymy temperaturę wszystkim, którzy zamierzają wejść do naszego szpitala. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i pacjentów, a także dostawców. Każdy, kto będzie miał temperaturę 37,5ºC lub wyższą, otrzyma zakaz wstępu na teren szpitala. Temperaturę przy wejściu do każdego z budynków należących do naszego szpitala mierzyć będzie pielęgniarka/położna/ratownik medyczny lub pielęgniarka oddziałowa” – czytamy.

CZYTAJ: Reorganizacja kaliskiego szpitala. Dyrektor wydał dwa zarządzenia

Drugi namiot jest miejscem gdzie właściwie nikt nie powinien trafić, bo powinien być w domu lub zadzwonić do SANEPIDU-…

Opublikowany przez Szpital Powiatowy w Jarocinie Sobota, 14 marca 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick