Spalił w piecu… basen ogrodowy. Strażnicy miejscy zbadali dym dronem [ZDJĘCIA]

6
Fot. Straż Miejska Kalisz
Dron na wyposażeniu Straży Miejskiej w Kaliszu "zbiera żniwo". Municypalni użyli go właśnie do sprawdzenia składu dymu wydobywającego się z jednego z kominów na kaliskim osiedlu, po czym weszli do kotłowni, a tam... ujrzeli basen ogrodowy i fragmenty mebli, które płonęły w piecu.

Funkcjonariusze Eko-Patrolu złapali na gorącym uczynku mężczyznę, który postanowił spalić w przydomowym piecu basen ogrodowy i kawałki mebli. Było to możliwe dzięki zgłoszeniu, które wpłynęło do Straży Miejskiej w Kaliszu. Municypalni regularnie interweniują, kiedy spływają do nich informacje o kolejnych budynkach, z których kominów wydobywa się gryzący dym. Tak też było tym razem.

Municypalni z pomocą drona przystosowanego do monitorowania niskiej emisji, upewnili się, że należy skontrolować kotłownię właśnie w tym budynku. – Jest on wyposażony w sensor pomiarowy wskazujący konkretne obszary, tereny i posesje, na których w danej chwili dochodzi do nielegalnego procederu spalania odpadów – wyjaśniają strażnicy miejscy.

Po wejściu do kotłowni oczom mundurowych ukazał się obraz spalanego basenu ogrodowego i fragmentów mebli. Nie pozostało im nic innego, jak ukarać właściciela mandatem w wysokości 300 zł.

– Apelujemy do mieszkańców o niezwłoczne zgłaszanie na numer alarmowy 986 wszelkich sytuacji świadczących o nielegalnym spalaniu odpadów. Interwencję można również zgłosić przesyłając e-maila z załącznikami w postaci zdjęć lub krótkiego filmu. Każde wskazane miejsce zostanie sprawdzone, a w uzasadnionych przypadkach strażnicy będą pobierać próbki popiołu w celu ustalenia czy faktycznie zostały naruszone przepisy – informują kaliscy municypalni.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Pani prezydent kiedy dron w Ostrowie. Skupmy się na działaniach antysmogowych. Jesteśmy czerwonym punktem na mapie Polski z przekroczeniami PM 2,5 kilkaset procent.

  2. Człowieku ale jest różnica między gryzacym dymem z spalania śmieci a dymem z dobrej jakości opału. Oczywiście nawet przy dobrej jakości może być kupa dymu jak piec zły albo ten co w nim pali nie ma zielonego pojęcia o tym jak właściwie palić w piecu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick