Spacerem wzdłuż zalewu w Kobylej Górze

7
800 metrów pośród drzew, 10 tablic edukacyjnych oraz świeże powietrze porównywane do klimatu w Rabce - aby pospacerować w spokoju nad akwenem, który skąpany jest pośrodku lasu nie trzeba wyjeżdżać na żadne pojezierze. Wystarczy pojechać do Kobylej Góry, gdzie pobudowano ścieżkę wzdłuż prawego brzegu zalewu. Gmina uzyskała dofinansowanie na budowę traktu w wysokości 90 tysięcy złotych. Całość kosztowała 130 tysięcy złotych.

Ścieżka ma długość około 800 metrów. Rozpoczyna się na terenie należącym do gminy Kobyla Góra, ale zdecydowana większość traktu wiedzie gruntami należącymi do Nadleśnictwa Przedborów. Samorząd pozyskał na ten cel 90 tysięcy złotych z programu „Leader” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W planach jest jeszcze drugi etap, który umożliwi spacer wokół całego zalewu Blewązka.

Ścieżka jest już prawie gotowa. Do zamontowania są jeszcze tablice edukacyjne Nadleśnictwa Przedborów oraz z informacjami o kobylogórskim samorządzie.

Więcej w „Wydarzeniach” Telewizji Proart z 24 listopada 2017.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

7 KOMENTARZE

  1. Pomysł jak najbardziej sensowny myślę, że bardziej niż ustawianie jabłek na rynku w ostrowie.Można pospacerować pooddychać świeżym leśnym powietrzem bez narzekania na smogi i czegoś dowiedzieć się czy o samym zalewie jak i o lesie nalezacym do nadleśnictwa Przedborów czytając tablice informacyjne.

  2. lubie tereny wokół Kobylej Góry>ale porównywanie tamtejszego powietrza z Rabką? -Rabka za swoje zanieczyszczenia powietrzem już od dawna jest znana i przez to nawet może stracic status uzdrowiska 🙁 -więc lepiej tych dwóch miejscowości nie porównywac

    • Rabka nie straciła jeszcze statusu uzdrowiska, a badania dotyczą mikroklimatu – i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o czystość powietrza, a o inne czynniki (nasłonecznienie, położenie, występowanie odpowiednich gatunków drzew, ukształtowanie terenu). Zanim zabierze się Pan do pisania, proszę sprawdzić „dane”.

    • „Świeże powierzte porównywalne do klimatu w Rabce”. Zdanie ewidentne tyczy się jakości powietrza, a nie występujących tam drzew, ukształtowania terenu etc. Można wspomnieć, że Kobyla Gora mikroklimatem przypomina uzdrowisko. Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick