„Spacer dla Serca”. W Krotoszynie w sobotę

0
Pod tym hasłem Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” zaprasza 16 września o godz. 10,00 na plac Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie skąd wyruszy wpisany już na stałe w historię miasta kolejny „SPACER DLA SERCA”.

Uczestnicząc w organizowanej imprezie profilaktyczno-edukacyjnej wzmocnisz swoje serce, poznasz kolejny czynnik ryzyka wystąpienia chorób serca i układu krążenia, poszerzysz swoją wiedzę i utrwalisz propagowane wcześniej zasady zdrowego i aktywnego stylu życiu.

Tym razem głównym tematem „spaceru” będzie wszechobecny w naszym życiu stres, którego destrukcyjny charakter wpływa na funkcjonowanie i zdrowie każdego człowieka. Stres, z uwagi na jego nasilenie, przybrał już charakter kolejnej choroby cywilizacyjnej i stał się syndromem XXI wieku, a życie w ciągłym stresie stało się normą. Stąd skutki stresu odczuwamy dzisiaj wszyscy niezależnie od wieku, zawodu i zajmowanego w strukturze społecznej stanowiska.

Warto zatem:

  • znaleźć odpowiedź na pytanie: Stres nasz przyjaciel czy wróg?
  • poznać skutki stresu i ich wpływ na organizm człowieka,
  • poznać sposoby radzenia sobie ze stresem oraz metody relaksacji.

Dzisiaj nasza rada w tej dziedzinie to hasło „ŻYJ SPOKOJNIE I ZADBAJ O SERCE!”, które dla każdego z nas oznacza zmianę życiowej postawy, umiejętne zarządzanie sobą w czasie, prowadzenie zdrowego trybu życia, zachowanie umiaru we wszystkim co robimy, zwiększenie aktywności społecznej i akceptację innych ludzi, efektywne działania w walce ze stresem i gniewem, a także uśmiech i radość z drobnych osiągnięć.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na załączonym plakacie.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick