SOR w Kaliszu oddany do użytku. „To nie koniec remontów” [ZDJĘCIA]

0
Fot. kalisz.pl
Szpitalny Oddział Ratunkowy w kaliskim Szpitalu Zespolonym przeszedł gruntowny remont i właśnie został oddany do użytku.

Kaliski SOR został gruntownie zmodernizowany, kupiono najnowocześniejszą aparaturę i kompleksowo wyposażono pomieszczenia. W skład wyremontowanego oddziału wchodzą m.in. obszar konsultacyjny z ambulatorium i gipsownią, sala segregacji i rejestracji chorych, obszar terapii natychmiastowej i rozszerzony obszar diagnostyczny z salą RTG oraz tomografem komputerowym. Została także wydzielona specjalna strefa przystosowana do diagnozowania i obserwacji dzieci. Wyremontowano także drugi oddział wewnętrzny, który ma poprawić standard pobytu pacjentów.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Zrealizowaną właśnie inwestycją jest kompleksowa modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który został właśnie oddany do użytku. W przecięciu wstęgi oprócz władz miasta i personelu medycznego, wziął udział m.in. marszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Na wyremontowanym oddziale jest osiem łóżek obserwacyjnych, pięć stanowisk intensywnej obserwacji oraz dwa reanimacyjno-zabiegowe. Równolegle z modernizacją oddziału, skrócono czas oczekiwania pacjentów na przyjęcie. Koszt modernizacji oddziału to ponad 10 mln zł. – Nie są to ostatnie prace remontowe w tej placówce medycznej – zapowiedział Wojciech Grzelak, dyrektor kaliskiego szpitala.

Rocznie do kaliskiego szpitala trafia ok. 37 tys. pacjentów z Kalisza oraz całego regionu. Pogotowie ratunkowe udziela natomiast pomocy wyjazdowej ponad 13 tys. osobom, a w ramach pomocy doraźnej – około 30 tys. porad lekarskich.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick