Sołtys spod Gizałek w zorganizowanej grupie przestępczej. Ich towar był wart niemal 28 mln zł [WIDEO]

2
Fot. CBŚP/KAS
48,5 tony tytoniu i niemal 2,8 mln sztuk papierosów oraz likwidacja grupy przestępczej, zajmującej się nielegalną produkcją i obrotem. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, jednym z zatrzymanych jest sołtys wsi w gminie Gizałki (powiat pleszewski).

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz wielkopolskie i dolnośląskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali pięcioosobową grupę przestępczą, którą rozpracowywali od kilku miesięcy. Przy okazji udało się zabezpieczyć 48,5 tony tytoniu i niemal 2,8 mln sztuk papierosów. Gdyby papierosy trafiły do obrotu, straty Skarbu Państwa sięgnęłyby prawie 30 mln zł.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród zatrzymanych znalazł się sołtys jednej z wsi w gminie Gizałki (powiat pleszewski). Członkowie grupy zajmowali się produkcją i wprowadzaniem do obrotu na teren Unii Europejskiej znacznych ilości wyrobów tytoniowych wbrew ustawowym obowiązkom celnym i podatkowym. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, grupa mogła działać co najmniej od połowy 2017 roku.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Szajkę zlikwidowali policjanci z CBŚP we Wrocławiu i Opolu wspólnie z funkcjonariuszami wielkopolskiego i dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Kiedy funkcjonariusze przeszukiwali budynek, w którym znaleziono kontrabandę, okazało się, że są tam także dwie linie technologiczne, służące do produkcji tytoniu, a także dwa magazyny suszu.

– Na gorącym uczynku, w trakcie cięcia tytoniu, zatrzymano cztery osoby. Piąta wpadła w kolejnym z przeszukiwanych miejsc. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez zezwoleń i opłacania odpowiednich podatków – informują przedstawiciele CBŚP.

Trzy osoby zostały aresztowane na trzy miesiące, a jeden z mężczyzn został objęty dozorem policyjnym.

Skonfiskowany towar:
– ok. 2,8 mln sztuk papierosów
– 17,5 tony tytoniu
– ok. 31 ton suszu tytoniowego
Wartość towaru to rekordowe 28 mln zł

Zdjęcia: CBŚP/KAS
Wideo:CBŚP

 

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. DOBRZE NIECH ŁAPIĄ , WIELKIE BRAWA DLA POLICJI . ROZPASANE TOWARZYSTWO JUZ NIE WIE NA CO KASĘ WYDAWAC . A HANDLARZE ZMIENIALI SAMOCHODY JAK REKAWICZKI , NA CORAZ DROŻSZE.

  2. Super Policja stanęła na wysokości zadania ,wielkie brawa. Łapać takich ,co nie płacą podatków ,i zapewne zarabiają miliony na lewych papierosach .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick