Solarisy przyjechały do Ostrowa. Takich autobusów jeszcze nie było

9
Solarisy zaparkowały w Ostrowie Wielkopolskim. Dzisiaj tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim wzbogacił się w trzy fabrycznie nowe, nowoczesne autobusy niskoemisyjne. Ich zakup był możliwy dzięki bezzwrotnej dotacji w wysokości 15 milionów złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Trzy autobusy niskoemisyjne spełniające restrykcyjne normy Euro 6 marki Solaris Urbino zasiliły dziś tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. To pierwsze pojazdy ekologiczne, które wyruszą na ostrowskie ulice. – Pojazdy nie są tak od razu gotowe do wyruszenia w trasę. Musimy je zarejestrować i odpowiednio przygotować. Potrwa to pewnie kilka dni – mówi Janusz Marczak, wiceprezes MZK w Ostrowie Wlkp.

W tym roku oprócz trzech zakupionych za dofinansowanie w wysokości 15 mln złotych z WRPO autobusów niskoemisyjnych, do MZK trafią jeszcze cztery „elektryki”. Cały projekt zakupu niskoemisyjnych pojazdów wart jest 21 milionów. Autobusy oprócz tego, że są niskoemisyjne i nie zanieczyszczają powietrza, są bogato wyposażone. Pojazdy są dostosowane do osób niepełnosprawnych, monitorowane, klimatyzowane, a także posiadają wtyczki USB do podłączenia smartfona lub innych urządzeń, które pasażer będzie chciał naładować. Autobusy kolorystycznie nawiązują do barw miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Do tej pory tabor MZK liczył sobie dokładnie 59 autobusów niespełniających w tak restrykcyjny sposób norm ekologicznych. Były to autobusy starego typu. Wiele z nich na licznikach miało przebieg nawet ponad milion kilometrów przejechanych w czasie około 25 lat. Do Solarisów dzisiaj przymierzali się już kierowcy MZK. W załączeniu kilka zdjęć nowych pojazdów udostępnione przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Trzy autobusy niskoemisyjne spełniające restrykcyjne normy Euro 6 marki Solaris Urbino zasiliły dziś tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. To pierwsze pojazdy elektryczne, które wyruszą na ostrowskie ulice.

    to diesle czy elektryki ?

  2. Do tej pory tabor MZK liczył sobie dokładnie 59 autobusów niespełniających norm ekologicznych – Co za kłamstwa. Większość autobusów spełnia normy EURO5 lub EURO4.

  3. Prośba do mądrych w MZK: nie zafajdajcie kolejnych pięknych autobusów reklamami. Wiem, że to dla Was business ale pomyślcie też o wizerunku firmy/miasta 🙂

  4. Przede wszystkim to w tym Ostrowie autobusy kursują zbyt rzadko, nic dziwnego, że ludzie nie korzystają z MZK. W niedzielę nic prawie nie jeździ, w sobotę bardzo mało kursów. Niestety ale samochód jest nadal najbardziej opłacalnym wyborem.

    • Nie kazdego stac na samochód, nie kazdy moze prowadzic samochod(np z powodu choroby) i nie kazdy ma osobistego kierowcę

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick