Śmiertelne potrącenie przez pociąg. Zderzenie dwóch aut na DK12 [AKTUALIZACJA]

0
Fot. ostrzeszowinfo.pl
Do potrącenia osoby pieszej przez pociąg doszło na przejeździe kolejowym w Ostrzeszowie (ul. Powstańców Wielkopolskich). Na miejscu pracują służby. Występują utrudnienia w poruszaniu się pociągów na trasie Kępno - Piła. Do zdarzenia doszło w środę tuż przed 17.00. Niewiele wcześniej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK12 na wysokości Opatówka. Jak wynika ze wstępnych informacji, jedna osoba została zabrana do szpitala.

Jedna osoba nie żyje, a kolejna została ranna. To tragiczny bilans dwóch wypadków, do których doszło kolejno w Ostrzeszowie na przejeździe kolejowym oraz chwilę wcześniej na DK12 na wysokości Opatówka.

Śmiertelne potrącenie na przejeździe kolejowym w Ostrzeszowie

Nie żyje osoba piesza potrącona przez pociąg. Mimo interwencji służb nie zdołano jej uratować. Do tragedii doszło na ul. Powstańców Wielkopolskich (Ostrzeszów), na drodze powiatowej w kierunku Mikstatu.

Występują utrudnienia w ruchu na tym odcinku. Ma to również przełożenie na ruch pociągów. Utrudnienia występują na szlaku kolejowym Ostrzeszów – Antonin (relacja Kępno – Piła).

Do zdarzenia doszło tuż przed 17.00.

AKTUALIZACJA – 19.00
Jak informuje policja, ok. 16.45 17-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego weszła na torowisko prosto pod nadjeżdżający pociąg relacji Kępno – Poznań. Zrobiła to – jak podkreśla zastępczyni oficera prasowego – pomimo opuszczonego szlabanu oraz sygnału świetlnego. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Wypadek drogowy na DK12 w Opatówku

Niewiele wcześniej do wypadku doszło także na wysokości Opatówka na DK12. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jak informują kaliscy strażacy, jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala.

Do zderzenia samochodów doszło na 279 km na wysokości karczmy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick